Google'ın casusu fotoğrafçıya neden saldırdı?

CHIP Online
13-04-2009, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google Street View'ın casus aracına saldırılmasına alıştık; ama bu kez durum çok farklı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... saldirdi_12069.html

Resimlerle: Google'ın Street View aracından çok özel kareler

Google Street View arabaları ile İngiltere'nin yıldızı bir türlü barışamadı. İngiltere'de, özellikle şehir merkezinde bulunmayan küçük yerleşim bölgelerinde yerli halk, Google Street View arabalarının hiçbir izin almadan evlerini veya işyerlerini görüntülemesinin etiğe aykırı ve tehlikeli buluyor. Bu şekilde düşünen kişilerin geçtiğimiz aylarda birkaç kere Google arabalarına görüntü izni vermediği ve hatta fiziki saldırıda bulunduğu olaylarla [url=""]karşılaşılmıştı[/url].

Bu kez ise tam tersi bir olay meydana geldi. Dorset'de bulunan Wool kasabasında yerel bir fotoğrafçı, Google Street View arabası tam da görüntü alırken resimlemek istedi. Fotoğrafının çekildiğini fark eden sürücü hızla arabadan indi ve fotoğrafçıya bağırmaya başladı. Fotoğrafçının soğukkanlı davranması ve hakkını sakin bir şekilde araması bu tartışmanın kavgaya dönüşmesine engel oldu. Yüzünün resimlerde görünmemesi veya görünmek durumundaysa bile bulanıklaştırılarak tanınmayacak şekilde basılması konusunda söz alan sürücü, sakinleşerek görevine döndü. Görevi görüntü almak olan bir kişinin kendisiyle son derece benzer bir iş yapan bir başkasına saldırması çevrede "kendi ilacının tadından hoşlanmadı" şeklinde yorumlandı.

Tüm konu: Google'ın casusu fotoğrafçıya neden saldırdı?

İzleyin: Google SearchWiki

Resimlerle: Google'ın Street View aracından çok özel kareler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce sorun sürücüde mi yoksa yaptığı işte mi?

Banned
13-04-2009, 14:23   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
232 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Mar 2009

google fotoğrafları çekip yüzleri kapatıyor ve bunu dünya için yapıyor ama oradaki fotoğrafçı özellikle şahsa karşı fotoğraf çekiyor ve yarın çeşitli sitelerde "işte o adamlardan biri" diye yayınlayabilir ve birinin ölümüne bile neden olabilir...

mustafaasil66
13-04-2009, 15:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
373 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2008

Haber saçma geldi bana

Fattur
13-04-2009, 23:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

"kendi ilacının tadından hoşlanmadı"


Çok doğru çoookk.Ayrıca problem sürücüde.Sende fotoğrafçısın oda.Sen onun fotoğrafını çekince bir problem yok.Ama onlar seninkini çekince mi problem oluyor???