Google: iPhone'a özel muamele bitti!

CHIP Online
22-01-2009, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, iPhone kullanıcılarına özel hazırladığı iGoogle sayfasını iptal etti. Peki ama neden?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... le-bitti_10591.html

Resimlerle: iPhone 3: Geleceğin iPhone'ları nasıl görünebilir?

iPhone ile internette sörf yapmayı seven kullanıcılar, arama devi Google'ın sayfasına girdiklerinde karşılarına iPhone için özel hazırlanmış bir iGoogle sayfası çıkıyordu. Google sessiz sedasız bir şekilde bu özel hizmeti durdurmaya karar verdi. iPhone kullanıcıları artık kendilerine özel bir iGoogle sayfası yerine, tüm mobil cihazların ortak olarak kullandıkları bir iGoogle sayfasına yönlendiriliyorlar. Bu özel sayfa ise piyasadaki tüm mobil tarayıcılar için hazırlanmış olduğundan dolayı, iPhone'a özel bazı uygulamalar bu sayfada çalışmayabiliyor. Bu yüzden pek çok kızgın iPhone kullanıcısı Google'ın destek forumlarında seslerini yükseltmeye başladılar bile.

Google resmi açıklamasında, mobil iGoogle sayfasına pek çok farklı cep telefonu tarayıcısından ziyaretçiler geldiğini ve herkesin eşit kalitede hizmet alabilmesini sağlamayı hedeflediklerini söyledi. iPhone'cuların özel iGoogle sayfalarındaki içeriklerin hepsi yeni iGoogle sayfasına taşınacak ama ne yazık ki uyumlu olmayanlar bu yeni sayfada çalışmayacak.

Google'ın bu ilginç uygulamasını, Android'in piyasadaki en büyük rakibinin hızını kesmek için yaptığını söylentileri de ortaya çıkmakta gecikmedi.

Tüm konu: Google: iPhone'a özel muamele bitti!

İzleyin: iPhone'da Windows Mobile!

Resimlerle: iPhone 3: Geleceğin iPhone'ları nasıl görünebilir?

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Google, iPhone'u engellemeye mi çalışıyor?