Google Plus VS Facebook

CHIP Online
03-10-2011, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google Plus mı Facebook mu? İşte bugüne kadar yapılan en çarpıcı karşılaştırma... Karar sizin...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/google-plus-vs-facebook_29502.html

Resimlerle: Denemeniz gereken en iyi 7 Google+ oyunu!

Google'ın Facebook'a rakip olarak çıkardığı sosyal paylaşım portalı Google Plus'ın geçtiğimiz günlerde halka açılması yani davetiye sisteminin sona ermesiyle birlikte, yeni portala olan ilgili de bir hayli arttı.

Her ne kadar Facebook'a rakip olarak gösterilse de, Google Plus, özellikleriyle aslında Facebook'tan oldukça farklı bir portal. Peki gerçekten ilerleyen yıllarda Google Plus, 800 milyon kullanıcıya sahip Facebook'un yerini alabilecek mi? Google, "Facebook'a rakip değiliz" dese de, biz editörler ve son kullanıcı ister istemez bu karşılaştırmayı yapmak durumunda kalıyor.

Google Plus, Facebook'un yerini tutamaz

Bu iddiayı doğrulayan noktaları dilerseniz sizle madde madde paylaşalım:

1. F8 ve Facebook'un yeni tasarımı: Bir zaman tüneliyle kendini baştan aşağı değiştirecek Facebook, yeni bir sosyal ağ sisteminin de kapılarını ardına kadar açmış olacak. Bugüne kadarki tecrübeleriyle yeni tasarımı yoğuran Facebook'un yeni sistemine karşılık Google, arama sistemi üzerine kurulu bir yapı. "Arama VS Sosyal" kavramları iki farklı noktayı gösterirken, sosyal ağ yarışında Facebook'un üstünlüğü daha bariz bir şekilde anlaşılabiliyor.

2. Facebook arama motoru desteğini alır: Facebook, arama motoru olarak bir numara olmasa da, Microsoft'un Bing hizmetini yanına alan bir Facebook'un bu açığını da kapatacağı öngörülebilir.

Tüm konu: Google Plus VS Facebook

Resimlerle: Denemeniz gereken en iyi 7 Google+ oyunu!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce hangisi?