Google, Siri'yi sevemedi!

CHIP Online
21-10-2011, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone 4S'in en büyük özelliği Siri hakkında Google cephesinden gelen inanılmaz sözler burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/google-siri-yi-sevemedi_29847.html

Resimlerle: iPhone 5 değil ama iPhone 4S resmen tanıtıldı!

Android başkanı Andy Rubin'in, iPhone 4S'deki yeni kişisel yardımcı özelliği "Siri" hakkında pek de iyi şeyler düşünmediği ortaya çıktı. Rubin'e göre akıllı cepler, ceple değil başkalarıyla iletişim kurmak için kullanılmalı. Siri, kısaca iPhone 4S'de bulunan ve telefonunuza çeşitli komutlar verip sorular sormanıza izin veren, verdiğiniz komutlar ile yeni görevler oluşturabilen veya size cevap verebilen yeni bir özellik.

Bir röportaj sırasında "telefonunuzun bir asistan olması gerektiğine inanmıyorum" diyen Rubin, sözlerine şöyle devam ediyor: "Telefonunuz iletişim amaçlı bir araçtır. Telefonla iletişim kurmamalısınız; telefonun ucundaki diğer kişiyle iletişim kurmalısınız."

Rubin, Apple'ın bu teknolojiyi piyasaya doğru zamanda getirişini takdir etti, ancak Siri'nin yeni bir fikir olmadığını da vurguladı.

"Bir dereceye kadar telefonunuzla konuşmak doğal olabilir. Bunun ne kadar yaygınlaşacağını göreceğiz." "Bu yeni bir kavram değil. Bence Apple teknolojinin tüketici seviyesine ulaştığını tahmin etmekte iyi bir iş başardı."

Tüm konu: Google, Siri'yi sevemedi!

İzleyin: Galaxy Nexus resmen tanıtıldı!

Resimlerle: iPhone 5 değil ama iPhone 4S resmen tanıtıldı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce cep telefonlarıyla konuşmak yaygınlaşacak mı?