Google Suggest devreye girdi

CHIP Online
01-04-2009, 14:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Artık Google ile arama yapmak çok daha rahat. Arama devi Suggest hizmetini devreye soktu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Goog ... ye-girdi_11866.html

Google'ın beta aşamasında bulunan arama öneri hizmeti "Google Suggest" artık devreye girdi. Bu hizmete daha önceden Google Labs'deki test sayfasından ve Google Araç Çubuğundan erişilebiliyordu. Artık Google Türkiye'nin ana sayfasına doğrudan entegre edildi.

Suggest'i kısaca açıklamak gerekirse: Google arama sayfasında arayacağınız terimin tamamını yazmanıza gerek kalmadan sonuç önerileri ve sonuç sayısı beliriyor. Örneğin "Chip Online" terimini aratmak istediğinizde daha ilk üç harfi yazmaya başladığınızda sonuç önerileri "drop-down" menü stilinde beliriyor. Yazdığınız kısma tekabül eden sonuç önerileri aramayı yaptığınızda çıkacak sonuç sayısına göre beliriyor.

Yandaki ekran görüntüsünde Suggest hizmetinin nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Tüm konu: Google Suggest devreye girdi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Google Suggest'i beğendiniz mi?

waybe
01-04-2009, 14:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,376 mesaj

ben beyendim bence güzel olmuşşş

Kapalı Hesap (53751)
01-04-2009, 14:22   |  #3  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Kapatmak için arama çubuğunun yanından "Tercihler" >"Sorgu önerileri" > "Arama kutusunda sorgu önerileri yapma." ve "Seçenekleri Kaydet"...

TrGenC
01-04-2009, 15:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
113 mesaj

Benim cok hosuma gitti begendim cok guzel bir uygulama.hangi kalime altında kac sonuc cıkıyor filan hepsını gösteriyo super

ademt2006
02-04-2009, 01:16   |  #5  
Üye
79 mesaj

Böyle özellik mozilla nın sağ üst köşesindeki arama çubuğunda var.Zaten bende mozilla kullanıyorum bence İE de oradaki özelliğini daha iyi yapsa bence olurdu mozillada tarattığımı İE de bulamıyorum.Ana arama çubuğunda ençok kullandıklarıma tek tıkla ulaşıyordum sık kullanılanlarıda daha özel eyler için kullanıyorsun daha iyi idi ama yapmışlar madem hayırlı olsun.....