Google'un bilgilerinizi internette veriyor!

memoli_vip1
05-05-2008, 20:10   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
84 mesaj

Aslında mesajı nereye açacağımı bilemediğim için güvenlik bölümüne yazmayı uygun gördüm.Bildiğiniz gibi google internet denince aklımıza gelen ilk isimlerden bir tanesi.Her gün gelişen yeni özellikleri,arama motorları,servisleri gibi bir çok özelliği ile internte kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor.Ama bir yandan da internette ki bir çok kullanıcıyı tehlikeye atıyor.Nasıl mı?

Örneğin herhangi bir forum sitesine üye oldunuz.Ve forumdakilerle bir takım bilgileriniz paylaştınız.Google arama motoru tüm bu mesajları ve kullanıcı adlarınızı kaydediyor.İsteyen herhangi birisi kullanıcı adınızı yazdığı anda forumlarda yazdığınız tüm mesajlar arama yapan kişinin eline geçiyor ve sizin hakkınızda bir çok bilgiye erişebiliyor.Ve bu yüzden bilgisayarınıza bile sızması söz konusu.Bunu önlemek için mutlaka üye olduğunuz site ve forumlara farklı kullanıcı adları ve şifreleri ile kayıt olun.Aksi taktirde başınız ağrıyabilir.Bunuda sizinle paylaşmak istedim....

Son Düzenleme: memoli_vip1 ~ 09 Mayıs 2008 20:17
fatih_K
11-05-2008, 13:36   |  #2  
Yeni Üye
34 mesaj

kulanıcı adını bilmeleri ve foruma yazdığın yazıları okumaları ile bilgisayarına sızamazlar. forumda özel bilgilerini verirsen sorun olur.bu yüzden facebook gibi siteler tehlikeli. bu yüzden facebookta bazı bilgileri salladım.

Tırtıl
11-05-2008, 14:33   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 1
1,579 mesaj

Doğru demişsin fatih_K

Ama ilk önce düşünmek lazım. Forumlara olsun veya herhangi bir siteye eğer gerçek adınızı girseniz dahi, düşüncelerini saklayacağın veya sonradan utanacağın şeyler de yazmamak lazım. Netiket diye Türkçemize çevrilmiş, sonuçta Youtube'da her gün binlercesini gördüğümüz kliplere dahi "ne bu *.q" gibi değişik yazılmış küfürleri yazdıysan, haketmişsindir utanmayı.

Tabii ki Google masum değildir eğer kendi verilerini satıyorsa. Ama sonuçta internette zaten halk açık birşeyin gizli kalmayacağını da baştan düşünmek gerekiyor. Internet bir kamusal alan sonuçta, kendi evimiz değil.

Son Düzenleme: Tırtıl ~ 11 Mayıs 2008 14:36
fatih_K
11-05-2008, 14:42   |  #4  
Yeni Üye
34 mesaj

evet bunun örneklerini gördüm. bazı kurumlara küfür eden insanlar var. dava açılsa hapse düşebilir. çok düşüncesizce yazılıyo.lafın nereye gittiğini ne sonuçlar doğurabiliceğini düşünmek lazım

VOY
12-05-2008, 16:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj
fatih_K
evet bunun örneklerini gördüm. bazı kurumlara küfür eden insanlar var. dava açılsa hapse düşebilir. çok düşüncesizce yazılıyo.lafın nereye gittiğini ne sonuçlar doğurabiliceğini düşünmek lazı
Alkış

Katılıyorum insanın başına ne gelirse dilinden ve elinden gelirmişBeğendim