Google Wave tehlike saçıyor!

CHIP Online
06-10-2009, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google Wave'i merak ediyor olabilirsiniz; ama dikkat edin, merakınız başınızı derde sokabilir...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/goog ... -saciyor_15593.html

Resimlerle: Google'ın gizemli logoları...

Google'ın yeni iletişim platformu Wave için geri sayım devam ediyor. Wave için artık son testlerine geçen Google ekibi yıl içinde Wave'i tüm kullanıcılara açmaya hazırlanıyorlar. Fakat Google'ın milyonlarca kişinin merak ettiği Wave'i test etmek için şu anda sadece 100 bin kişiye bu olanağı sağlamış olması, pek çok kullanıcıyı Google'da Wave'i denemek için yöntemler aramaya sevk ediyor. Her ne kadar bu yoğun ilgili Google'ı memnun etse de, memnun ettiği başka bir kesim daha var; dolandırıcılar!

Görünüşe göre şu anda Google'da Google Wave ile ilgili gerçekleştirilen arama sonuçlarında pek çok sahte anti virüs yazılımı ile ilgili site çıkıyor. Bu sitelerde bulunan zararlı yazılımlar ise kullanıcıların bilgisayarlarına bulaşıp, onlardan para sızdırmaya çalışıyorlar.

Fakat dolandırıcıların bu yöntemi tek uyguladıkları konu Wave değil. Microsoft'un yeni ücretsiz anti virüs programını arayanları da aynı tehlike bekliyor. Uzmanlar güvenilir konularda yapılan aramaların sonuçlarında, her zaman güvenilir siteler çıkarmayacağını unutmamamız gerektiği konusunda bizleri uyarıyorlar.


Tüm konu: Google Wave tehlike saçıyor!

İzleyin: Google interneti hızlandıracak!

Resimlerle: Google'ın gizemli logoları...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Google aramalarınızda bu tarz zararlı sitelerin sonuçlarına rastlıyor musunuz?