Google yine yasaklandı!

CHIP Online
01-03-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Türk internet kullanıcılarına kötü haber: Google'ın bu hizmetine erişim artık yasak!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/google-yine-yasaklandi_25561.html

Resimlerle: YouTube'u sevmeyen ülkeler

Google'ın popüler servisi Blogger'e erişim bir kez daha engellendi. Engelin nedeni ise, daha önce defalarca olduğu gibi, Digiturk tarafından yapılan itiraz...

Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi, 14.01.2011 tarih ve 2011/156 D kararı ile erişimi engellenen Blogger, aynı nedenle daha önce de yasaklanmıştı. Blogger'da sayfa sahibi olan bazı kullanıcıların Spor Toto Türkiye Süper Lig müsabakalarını kanun dışı olarak yayınlaması, yeni yasağın da nedeni...

Blogger'a erişimin yasaklanması, Google'ın diğer hizmetlerine erişim sağlamak isteyenler için bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Arama konusunda bir sorun yaşanması beklenmiyor ama Google Maps, Google Earth ya da Google Translate gibi servislere ulaşmak ya yavaşlayacak, ya da imkansız hale gelecek.

Blogger'a erişimin engellenmesi konusunda Digiturk tarafından yapılan resmi açıklamayı haberimizin ikinci sayfasında bulabilirsiniz...

Tüm konu: Google yine yasaklandı!

Resimlerle: YouTube'u sevmeyen ülkeler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Digiturk haklı mı?

Yunus Kiper
01-03-2011, 18:15   |  #2  
Yunus Kiper avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
321 mesaj

Bu gibi yasakların yapılması benim çok sinirime giden bir şey. Kanunsuz bişi yapıldıysa o sayfanın kapatılması daha mantıklı, komple o hizmeti veren bir sistemin engellenmesinin hiçbir mantıklı açıklaması yok.

Kapalı Hesap (153535)
01-03-2011, 18:20   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj

Bloggera sorunsuz girdim az önce dns kullanıyorum ama fizy.coma girmek mümkün değil.Bu siteyi açan bir dns var mı acaba?