google.com.tr ye girdiğimde başka bir site çıkıyo

djyee
16-08-2011, 21:49   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

google.com.tr ye girdiğimde  başka bir site çıkıyor nedenini bilmiyorum lütfen  yardımcı olun.

sorunun modem den kaynan diğini sanmıyorum cep telefonumdan modeme bağlanıp internete girıyorum
google.com.tr duzgun çalişiyor....

nasılbir ekranın çıkdığı  aşyagida var.

Castieltr
16-08-2011, 21:56   |  #2  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
384 mesaj

mozilladadamı aynı sorunu veriyor virüs bulaşmıştır muhtemelen

djyee
16-08-2011, 22:19   |  #3  
OP Yeni Üye
20 mesaj

evet ondada aynı sorunu veriyor
ama bende eset var nasıl virus girebilir her hafta tarama yapıyorum eğer virus girdiyse ese din benden duyacağı cokşey var !!!!!

karizmaqarizma
16-08-2011, 22:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

bende eset kullanıyorum bu bir reklam yazılımı olabilir.. ad-aware ile tarat derim.. nod32 mi smart security mi kullanıyorsunuz?

djyee
16-08-2011, 22:49   |  #5  
OP Yeni Üye
20 mesaj

eset nod 32 kullanıyorum

Son Düzenleme: djyee ~ 16 Ağustos 2011 22:50
mancukya
16-08-2011, 22:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

antimalware ve spybot (Adadware de olabilir) güncellemelerini yaptirip temizlet ayrica eset 5 para edecek bir yzailim degil

faceman
16-08-2011, 23:02   |  #7  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

hocam bu iş çok kötü bir şey maalesef  benim eski bilgisayarımdada olmutyu o zamanlar acemi olduğum için hiç dikkate almadım ve sonradan p*rno virüsü olduğu anladık maalesef sen hemen şunları indir ve çalıştır :

http://www.gezginler.net/modules ... t-security&lid=1075

http://www.gezginler.net/modules ... anti-virus&lid=1376

http://www.gezginler.net/modules ... =hijackthis&lid=756

djyee
16-08-2011, 23:03   |  #8  
OP Yeni Üye
20 mesaj

peki ya hangisi iyi ? norton desen bi işe yaramıyor
eset benim çok işime yarıyor açıkçası nasıl oluyor bilmiyorum ama  butun virusler beni buluyor 25 den fazla virus buldu eset  ben ce işini iyi yapıyor ama her virus prog ramının bir zayıftarafı vardır elvet  belkide esedinde budur. off yoruldum yazmakdan :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

faceman
16-08-2011, 23:04   |  #9  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
2,591 mesaj

benim önerdiklerimi kullan dostum bi

djyee
16-08-2011, 23:14   |  #10  
OP Yeni Üye
20 mesaj

tamam kullanacağım.

-R8-
17-08-2011, 00:13   |  #11  
-R8- avatarı
Yıllanmış Üye
446 mesaj
Alıntı: djyee  
peki ya hangisi iyi ? norton desen bi işe yaramıyor
eset benim çok işime yarıyor açıkçası nasıl oluyor bilmiyorum ama  butun virusler beni buluyor 25 den fazla virus buldu eset  ben ce işini iyi yapıyor ama her virus prog ramının bir zayıftarafı vardır elvet  belkide esedinde budur. off yoruldum yazmakdan :D:D:D:D:D:D:D:D:D:
Avira en iyisidir

tekinAtasever
17-08-2011, 01:20   |  #12  
Taze Üye
17 mesaj

Dostum Nod32 Kendi fudladığım bir trojanı bile görmüyor :D o kadar ki iyi bir progrma :D
Arkadaşlara katılıyorum Muhtemelen bir wareden kaynaklanır , sana önerebilceğim bir program
malware bytes , hertürlü sorunu çözer

Boracalin
17-08-2011, 02:53   |  #13  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Arkadaşım ; zararlı bulaşmış makinene... 2+2=4 Konuyu daha fazla uzatmadan çözüm yollarını dene...
Birde şu noktayı anlamadım... onlarca virüste beni buluyor gibi bir kelam etmişsinde ona takıldım... Hangi sitelere , nerelere giriyorsunda bu kadar virüs / zararlı çekiyor senin PC ??? Neyse tabii o senin bileceğin iş , özele karışmak bizi ilgilendirmez.. Sakın xXx siteler demeyin , bende girerim ama ne virüs ne zararlılarla ilgili başım ağrımadı hiç...

Gelelim sadede ; deneyimlerim bana göstermiştir ki nod32'den bir cacık olmaz... (biraz sert oldu ama böyle)
Şimdi şu linkini verdiğim sitelere giriyorsun öncelikli olarak ;
1- http://www.comodo.com/home/inter ... ternet-security.php
2- http://www.comodo.com/home/support-maintenance/system-cleaner.php
free download diyerek C.I.S. 'ı ve C.S.C. 'ı indiriyorsun...

Sonra buraya girerek ;
http://www.revouninstaller.com/r ... _free_download.html

bunuda indiriyorsun... (bu kadar yazılım yeter şimdi kullanıma geçelim...)

Öncelikle revo'yu kur PC'ye (hemen kurulur zaten restart istemez güncelleme isterse güncelle) , ondan sonra comodo system cleanar'ı kur... (restart ister , restart yap... ayrıca güncellemen gerikirse güncelle tekrar restart isteyebilir güncellemeden sonra...) bu da tamamsa geçelim diğer adımlara...

Şimdi revo ve c.s.c. kurup güncellemeleri de yaptıktan sonra , modemimizi kapatıyoruz... (15-20 dakika netsiz kalırsak birşey olmaz değil mi ?)

Şu virüs ve zararlıların pek bir sevdiği yazılım olan nod 32 den çıkıyoruz önce... (görev çubuğunda ki simgesine sağ tık yapıp çıkabilirsin...)
Ondan sonra (benim kendisini pek bir sevdiğim) revoyu çalıştırıyoruz... Nod32'nin simgesini bulup kaldır diyoruz... (alfabetiktir simgeler) kaldırma seçenekleri geliyor hemen... Burada (en aşağıda ki geliştirilmiş'i seçiyoruz) seçimimizi yaptıktan sonra , nod 32 sana soracaktır , beni kaldırmak istiyormusun diye... Evet diyoruz , (eğer data-files gibi birşeyler kaldırılsın mı diye sorarsa ilave olarak onlarıda kaldırıyoruz)... 
Şimdi nod32 sistemden kaldırılıyor... Eğer kaldırma çubuğunun ilerlemesi bittiğinde restart yapmak istyor musunuz sorusu gelirse hayır diyoruz ve o pencere kapanıyor... Bu sefer revo'nun pencerelerinde ki yönergeleri takip ediyoruz , kayıt defterin taranacak ve nod32'ye ait sistemde ki tüm izler listelenecek... Hepsini seç diyerek sil diyoruz... Sonrasında nod32'nin program files'ta bıraktığı dosyalar görünecek... Onlarında hepsini seç diyerek siliyoruz... Evet artık en ufak izine kadar nod32'den kurtulduk...

Gelelim ikinci kısma ; daha önceden kurduğumuz system-cleanar'ı açıyoruz... Sol tarafta bulunan başlıklarına sıra ile tıklayarak bütün başlıklarda derin temizliği make default (varsayılan) yapıyoruz... (küçük çark gibi birşey vardır sağ taraflarında oradaki oktan yapıyoruz bunu)... Sonra sol tarafta kırmızı başlıktaki ev simgesine tıklayıp 'bilgisayarımı temizle' diyoruz... Bekliyoruz... (bu arada netimiz yok ve pc'de sağı solu kurcalamıyoruz...) Temizlik bitti ise (gene internetsiz olarak tabii ki) güzelcene bir restart yapıyoruz...

Evet temizlik aşamalarını bitirdik... Gelelim son aşamaya...

Şimdi güzelcene C.I.S.' ı kuruyoruz... Kurarken comodo güvenli DNS'leri kullanmak ister misin der buna muhakkak evet diyerek başlıyoruz kuruluma... 
C.I.S. kurulduktan Üstünde ki başlıktan savunmaya girip ayarları ;
genel ayarlar - güvenli kip
yürütme denetimi ayarları - etkin (ve kutucukların hepsi tikli)
sandbox ayarları - etkin (ve kutucukların hepsi tikli)
izleyici ayarları - kutucukların hepsi tikli
olacak şekilde değiştiriyoruz...

Sonra antivürüs başlığına girip  tarayıcı ayarlarını ;
gerçek zamanlı tarama - durumsal (veri tabanı güncellemesi tikli)
elle tarama - ilk üç kutucuk ve beşinci (rootkit) tikli , sezgisel tarama orta veya yüksek şeklinde yapıp kaydediyoruz...

Son olarakta güvenlik başlığına girip , güvenlik duvarı davranış ayarını - güvenli kip yapıyoruz...

Ondan sonra özet başlığına girip virüs taraması yaptırıyoruz... (bu sadece virüs taraması değil zararlı taramasıda yapar...)Taramanın bitmesini bekliyoruz... Tarama bittikten sonra sonuçalara göre silinecekleri silersin... (eğer oyunların varsa dikkat et crakleri uçurursun :D...)

Son olarak modemimizi açıyoruz (hani kapalıydı şimdiye kadar... ) Netimiz geldikten sonra C.I.S. ı güncelleyip , (taramayı tekrar çalıştır otomatik veri tabanını güncelleyip tarar) tekrar tam tarama yapıyoruz...
Ve böylelikle bu sorunumuzdan , ve comodoyu aktif olarak kullanmaya devam ettiğimiz sürece gelecekte ki diğer virüs ve zararlılardan korunuyoruz...(Günümüzde tek başına AV kullanmak yeterli değildir , muhakkak IS kullanmak gerekir... AV= anti virüs IS = Internet Security)

Bu arada explorer kullanıyorsan sana tavsiyem bunlardan birini kullanman...Her biri explorer'dan daha iyi ve rahattır... Benim favorim firefox 6 bu arada belirtmeden geçmek olmasın...

http://download.mozilla.org/?product=firefox-6.0&os=win&lang=tr
http://www.opera.com/download/ge ... hanks=true&sub=true
http://www.google.com/chrome/eula.html?hl=tr

Evet epey uzunca bir yazı oldu , işimde yoktu yazdım durdum :D
Sıktı isem ve sürç-i lisan eyledi isem affola... Hayırlı sahurlar...

edit : imla

Son Düzenleme: Boracalin ~ 17 Ağustos 2011 02:55
Selçuk İslamoğlu
17-08-2011, 02:55   |  #14  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

C:\Windows\System32\drivers\etc  klasöründeki hosts dosyasını not defteri ile açıp bakar mısın google.com.tr 'ye ait bir girdi var mı?

Boracalin
17-08-2011, 03:00   |  #15  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
C:\Windows\System32\drivers\etc  klasöründeki hosts dosyasını not defteri ile açıp bakar mısın google.com.tr 'ye ait bir girdi var mı?
Selçuk Bey ' i mutlaka dinleyin...

Bu arada epeydir forumda aktif olarak görünmüyordunuz... Sizleri tekrar görmek çok hoş... 
Eskilerden pek kimse yok şu sıralar :(

djyee
17-08-2011, 12:25   |  #16  
OP Yeni Üye
20 mesaj
Alıntı: Selçuk İslamoğlu  
hayır yok.

faceman
17-08-2011, 12:37   |  #17  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
2,591 mesaj

benim dediklerimi yaptın mı ?

djyee
17-08-2011, 12:40   |  #18  
OP Yeni Üye
20 mesaj

yapmaya çalışıyorum bilgisayar dan esedi kaldır dedi kaldırdım  daha sonra yine setvardedi iki saatsilmeye çalişdim oldu şimdide yukluyorum.

Son Düzenleme: djyee ~ 17 Ağustos 2011 12:41
djyee
17-08-2011, 13:03   |  #19  
OP Yeni Üye
20 mesaj
Alıntı: faceman  
benim dediklerimi yaptın mı ?
senin verdik lerinsorun çıkartıyor bende

iki gundur yuklemeye çalişiyorum bi yuklenmedi napıcamı şaşırdım resmen birı diyor şunu yukle biridiyor onu yukle yeteeeeeerrrrr bir aranız da konusun karar verin yavvv :D

normal73
17-08-2011, 13:54   |  #20  
normal73 avatarı
Yıllanmış Üye
178 mesaj

Dünyada malware konusunda en iddaalı anti-virüs BitDefender' dır. Yüklemeni tavsiye ederim. 
Anti-virus olarak Eset'i boşver eğer bilgisayarın iyi ise PC Tools İnternet Security yükle. 10/10

djyee
17-08-2011, 16:35   |  #21  
OP Yeni Üye
20 mesaj
Alıntı: Boracalin  
Arkadaşım ; zararlı bulaşmış makinene... 2+2=4 Konuyu daha fazla uzatmadan çözüm yollarını dene...
Birde şu noktayı anlamadım... onlarca virüste beni buluyor gibi bir kelam etmişsinde ona takıldım... Hangi sitelere , nerelere giriyorsunda bu kadar virüs / zararlı çekiyor senin PC ??? Neyse tabii o senin bileceğin iş , özele karışmak bizi ilgilendirmez.. Sakın xXx siteler demeyin , bende girerim ama ne virüs ne zararlılarla ilgili başım ağrımadı hiç...

Gelelim sadede ; deneyimlerim bana göstermiştir ki nod32'den bir cacık olmaz... (biraz sert oldu ama böyle)
Şimdi şu linkini verdiğim sitelere giriyorsun öncelikli olarak ;
1- http://www.comodo.com/home/inter ... ternet-security.php
2- http://www.comodo.com/home/support-maintenance/system-cleaner.php
free download diyerek C.I.S. 'ı ve C.S.C. 'ı indiriyorsun...

Sonra buraya girerek ;
http://www.revouninstaller.com/r ... _free_download.html

bunuda indiriyorsun... (bu kadar yazılım yeter şimdi kullanıma geçelim...)

Öncelikle revo'yu kur PC'ye (hemen kurulur zaten restart istemez güncelleme isterse güncelle) , ondan sonra comodo system cleanar'ı kur... (restart ister , restart yap... ayrıca güncellemen gerikirse güncelle tekrar restart isteyebilir güncellemeden sonra...) bu da tamamsa geçelim diğer adımlara...

Şimdi revo ve c.s.c. kurup güncellemeleri de yaptıktan sonra , modemimizi kapatıyoruz... (15-20 dakika netsiz kalırsak birşey olmaz değil mi ?)

Şu virüs ve zararlıların pek bir sevdiği yazılım olan nod 32 den çıkıyoruz önce... (görev çubuğunda ki simgesine sağ tık yapıp çıkabilirsin...)
Ondan sonra (benim kendisini pek bir sevdiğim) revoyu çalıştırıyoruz... Nod32'nin simgesini bulup kaldır diyoruz... (alfabetiktir simgeler) kaldırma seçenekleri geliyor hemen... Burada (en aşağıda ki geliştirilmiş'i seçiyoruz) seçimimizi yaptıktan sonra , nod 32 sana soracaktır , beni kaldırmak istiyormusun diye... Evet diyoruz , (eğer data-files gibi birşeyler kaldırılsın mı diye sorarsa ilave olarak onlarıda kaldırıyoruz)... 
Şimdi nod32 sistemden kaldırılıyor... Eğer kaldırma çubuğunun ilerlemesi bittiğinde restart yapmak istyor musunuz sorusu gelirse hayır diyoruz ve o pencere kapanıyor... Bu sefer revo'nun pencerelerinde ki yönergeleri takip ediyoruz , kayıt defterin taranacak ve nod32'ye ait sistemde ki tüm izler listelenecek... Hepsini seç diyerek sil diyoruz... Sonrasında nod32'nin program files'ta bıraktığı dosyalar görünecek... Onlarında hepsini seç diyerek siliyoruz... Evet artık en ufak izine kadar nod32'den kurtulduk...

Gelelim ikinci kısma ; daha önceden kurduğumuz system-cleanar'ı açıyoruz... Sol tarafta bulunan başlıklarına sıra ile tıklayarak bütün başlıklarda derin temizliği make default (varsayılan) yapıyoruz... (küçük çark gibi birşey vardır sağ taraflarında oradaki oktan yapıyoruz bunu)... Sonra sol tarafta kırmızı başlıktaki ev simgesine tıklayıp 'bilgisayarımı temizle' diyoruz... Bekliyoruz... (bu arada netimiz yok ve pc'de sağı solu kurcalamıyoruz...) Temizlik bitti ise (gene internetsiz olarak tabii ki) güzelcene bir restart yapıyoruz...

Evet temizlik aşamalarını bitirdik... Gelelim son aşamaya...

Şimdi güzelcene C.I.S.' ı kuruyoruz... Kurarken comodo güvenli DNS'leri kullanmak ister misin der buna muhakkak evet diyerek başlıyoruz kuruluma... 
C.I.S. kurulduktan Üstünde ki başlıktan savunmaya girip ayarları ;
genel ayarlar - güvenli kip
yürütme denetimi ayarları - etkin (ve kutucukların hepsi tikli)
sandbox ayarları - etkin (ve kutucukların hepsi tikli)
izleyici ayarları - kutucukların hepsi tikli
olacak şekilde değiştiriyoruz...

Sonra antivürüs başlığına girip  tarayıcı ayarlarını ;
gerçek zamanlı tarama - durumsal (veri tabanı güncellemesi tikli)
elle tarama - ilk üç kutucuk ve beşinci (rootkit) tikli , sezgisel tarama orta veya yüksek şeklinde yapıp kaydediyoruz...

Son olarakta güvenlik başlığına girip , güvenlik duvarı davranış ayarını - güvenli kip yapıyoruz...

Ondan sonra özet başlığına girip virüs taraması yaptırıyoruz... (bu sadece virüs taraması değil zararlı taramasıda yapar...)Taramanın bitmesini bekliyoruz... Tarama bittikten sonra sonuçalara göre silinecekleri silersin... (eğer oyunların varsa dikkat et crakleri uçurursun :D...)

Son olarak modemimizi açıyoruz (hani kapalıydı şimdiye kadar... ) Netimiz geldikten sonra C.I.S. ı güncelleyip , (taramayı tekrar çalıştır otomatik veri tabanını güncelleyip tarar) tekrar tam tarama yapıyoruz...
Ve böylelikle bu sorunumuzdan , ve comodoyu aktif olarak kullanmaya devam ettiğimiz sürece gelecekte ki diğer virüs ve zararlılardan korunuyoruz...(Günümüzde tek başına AV kullanmak yeterli değildir , muhakkak IS kullanmak gerekir... AV= anti virüs IS = Internet Security)

Bu arada explorer kullanıyorsan sana tavsiyem bunlardan birini kullanman...Her biri explorer'dan daha iyi ve rahattır... Benim favorim firefox 6 bu arada belirtmeden geçmek olmasın...

http://download.mozilla.org/?product=firefox-6.0&os=win&lang=tr
http://www.opera.com/download/ge ... hanks=true&sub=true
http://www.google.com/chrome/eula.html?hl=tr

Evet epey uzunca bir yazı oldu , işimde yoktu yazdım durdum :D
Sıktı isem ve sürç-i lisan eyledi isem affola... Hayırlı sahurlar...

edit :

çok teşekkur ederim bunu kurdum 2 tane virus buldu birtanesi çok tehli keliymiş  bir tanesi ortaymiş...

ben şimdi bu anti viruse rahat lıkla güvene bilirmiyim  
yoksa bana başka bir antivirus önerir sin  
lütfen en iyi  anti virus  hangisiyse onu söylermisin bedava veya parali ....

faceman
17-08-2011, 16:41   |  #22  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
2,591 mesaj

kardeş peki sorun geçti mi ?

djyee
17-08-2011, 17:10   |  #23  
OP Yeni Üye
20 mesaj

geçdi kurtuldum google sorunundan Kahkaha
önce tarattım viruslerin hepsini sildim soun hala devam ediyordu sonra Selçuk İslamoğlu dediği şeyi tekrar bi bakıyım dedim daha detaylı bakdım odaneeee dedim google.com.tr yazıları vardı bende sildim :D
sonuç çok güzel Kahkaha

Son Düzenleme: djyee ~ 17 Ağustos 2011 17:10
faceman
17-08-2011, 18:02   |  #24  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
2,591 mesaj

sen işini sağlama almak için birde internet security kur ne olur ne olmaz dimi :)

tekinAtasever
17-08-2011, 18:03   |  #25  
Taze Üye
17 mesaj

Paralı bir anti virüs istiyorsan Anti Vir Premiumun  üstüne tanımam :) ama bi türlü Crack Bulamadım :D :D:D:DD