Görev çubuğunda anlamsız Windows simgesi

HPQ-User
12-06-2008, 13:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

concerta sormuş:
Yaklaşık üç haftadır bilgisayarımın "görev çubuğu" kısmında (saatin bulunduğu sağ alt köşe), kaçak olduğunu düşündüğüm, pek orjinal gibi görünmeyen MS Windows simgesi belirdi. İmleci üstünde tutunca "bilgisayarınızın haberler özelliği" diye bir yazıyla karşılaşmaktayım. Bu yazıya tıklayınca beni telefon kontörü ile ilgili bir siteye yönlendiriyor. O zamandan sonra Explorer sayfasını her açmak istediğimde google arama sayfası yerine bahsettiğim bu siteye yönlendiriliyorum. İnternet ayarlarıyla yaptığım değişiklik bile (açılış sayfasını tekrar google.com yapmak, yasaklı siteler bölümüne bahsettiğim sitenin adresini girmek vb.) sorunu değiştirmiyor. Bu durumdan modeme reset atarak kurtulabiliyorum. Ancak açılış sayfası sorunu düzelse bile görev çubuğundaki simge asla gitmiyor. Virüs taramasında da bir sonuç elde edemedim. Bu konu hakkında yardım istiyorum. Teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel(R), Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz, 512 MB RAM, NOD 32 antivirüs sistemi (sertifikalı, aktif)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

uGuR.uK
12-06-2008, 14:58   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

eset smart security veya kaspersky internet security sürümlerinden biriyle tarama yaptır güvenli kipte, ondan ziyade yine silinmezse o uygulamanın hangi dosya oldugunu bul "görev yöneticisi > işlemler" sekmesinden, sora pc'yi güvenli kipte başlatıp o dosyayı elle sil hatta aynı veya benzer adda dosya varmı yokmu diye arattır bilgisayarda ve onlarıda sil.

makarna
12-06-2008, 22:08   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
93 mesaj

Autoruns programı ile Logon sekmesine gel sil...

Son Düzenleme: makarna ~ 12 Haziran 2008 22:08