görev yöneticisi-işlemler..

sonar055
24-05-2008, 13:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

ctrl+alt+delete tuşlarına batıktan sonra karsımıza görev yöneticisi çıkıyor ya orada işlemler sekmesi var..
orda sıralanan ve çalıştığı görülen programlardan hangilerinin işlemini sonlandırırsak pc de büyük biir sorun yaşanmaz?
Bu konuda yardımcı olabilecek bir kardeşimiz+abimiz var mıdır?

DigiManiak
24-05-2008, 13:31   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

arkadaşım tam olarak ne yapmaya çalıştığını söylersen daha iyi olur. çalışan servisleri bahsettiğin yöntemle sonlandırman bir işe yaramaz çünkü bilgisayarı kapatıp açtığında yeniden başlarlar. başlat/ayarlar/denetim masası/yönetimsel araçlar/hizmetler bölümüne girip, çalışmasını istemediğin servisi oradan devredışı bırakman gerekir. hangi servisleri devredışı bırakacağında senin bilgisayarı kullanma biçimine göre değişir. servislerin açıklamalarıyla ilgili dokumanlar internette bolca mevcut. google'da yapacağın bir arama ile açıklamaları oku ve sonlandır. iyi çalışmalar

soulmy
24-05-2008, 13:31   |  #3  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,935 mesaj

Karşısında kullanıcı adı yazmayanlara asla dokunma. kullanıcı adı olanlarda ise bildiğin exe dosyaları ve o an için gereksiz olduğunu düşünüyorsan sonlandırabilirsin.

Banned
24-05-2008, 14:24   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

İşlemlerin karşısındaki kullanıcı kısmında sizin adınız kullanıcı  yazanları kapatırsanız sorun olmaz.Ayrıa yazıcı kamera gibi donanımlarınızın ismini içeren işlemler.

sonar055
25-05-2008, 07:17   |  #5  
OP Yeni Üye
26 mesaj

teşekkürler arkadaşlar..farkettim ki internette dolaşırken işlemler kısmına baktığımda 50k explorer harcarken..diğerleri internetten daha fazla harcıyor.o diğerleri kaptmak istiyordum..