Görev Yöneticisi ve Kayıt Defteri

HPQ-User
23-08-2010, 10:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mahsun sormuş:
Bilgisayarımda Microsoft Security Essentials kurulu. Ama iki günde 3-4 defa IE 8'in giriş sayfası değişip kilitleniyor.Kayıt Defterini açmak istiyorum ama "Kayıt Defteri yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı." diyor. Ben de Grup İlkesi'inden kayıt defterini açıyorum. Ama iki günde 3-4 defa oluyor böyle. Ayrıca Görev Yöneticisi için de aynı durum mevcut. Eğer sistemimde casus yazılım varsa benim internetten yaptığım banka işlemleri tehlikede midir? Bu sorunu kalıcı olarak nasıl düzeltebilirim?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
512 mb ram
1.73 Ghz işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6.5; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; InfoPath.1)

Nicoll
26-08-2010, 00:12   |  #2  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Şuradan Search & Destroy isimli programı indirip kurun. Güncelleyip tarama yaptırın. Casus yazılımları temizleyip sorunları ortadan kaldıracaktır... Malwarebytes gibi farklı alternatifleri de deneyebilirsiniz...

Ayrıca İnternet Explorer yerine Firefox öneririm... Listeden Türkçe olanı indirip kurun...

Microsoft Security Essentials yerine de Comodo Antivirüs & Firewall paketini öneririm...

Bilgisayarından yoğun olarak banka işlemleri yapıyorsan Linux'a geçmeyi de düşünebilirsiniz...

Banned
26-08-2010, 01:05   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Ya o bilgisayarla bankalara vs. girmeyin yada format atıp lisanslı bir antivirüs yazılımı edinin. Belki 50-60 liralık antivirüs yazılımından kaçıyorsunuz ancak sonra binlerce liranız gitmesin. Öyle basit yazılımlar bile bulaşabiliyorsa siz derinlere işleyen casus yaılımları bir düşünün, bence sisteminizde ciritm atıyorlardır.