görülmemiş şey

hüsam
28-02-2007, 19:13   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

arkadaşlar bende vestel monitör var. monitör bazen sararma yapıyor.sararma sık aralıklarda oluyor ve 10-20 saniye arasında sürüyor. bazen daha fazla sürüyor. servise yolladım bir problem diyorlar. arkadaşımın kasasında denedim yine yapıyor(not:arkadaşımla donanımımız aynı) farklı donanımlarda deniyorum bu sorunu yapmıyor. önceleri benim monitörümde de yapmıyordu sonradan yapmaya başladı. servisten yeni getirdim şimdi bir problem gözükmüyor. bir fikri olan varsa buyursun. çünkü ben kafayı yedim.

gokhan2413
28-02-2007, 19:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

monitör sararması genellikle bağlantı kablosunun zarar görmesinden oluyor farklı donanımlarda uzun süreli mi denedin yoksa kısa süremi
çünkü kablodan kaynaklanan kıvrılma-kırılma ... gibi hasar sonucu ortaya çıkan sararmanın nezaman olacağı belli olmuyor tesadüfen o anda bi sorun çıkarmamış olabilir

hüsam
28-02-2007, 19:57   |  #3  
OP Yeni Üye
34 mesaj

kablolarda kesinlikle bir problem yok. farklı donanımlarda uzun süre denedim. donanım çakışması dediler ama öyle olsaydı sürekli yapması gerekmez mi. sadece benim ve arkadaşımın kasasında yapıyor.dediğim gibi donanımlarımız farklı. şu an mesela bir problem yok ben de anlamadım. bir fikri olan varsa bizimle paylaşsın.

gokhan2413
28-02-2007, 20:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

ekran kartı anakart.. uyuşmazlığı desen o zaman arkadaşının kendi monitörünün de aynı sorunu vermesi lazım tuhaf bişey anlayamadım sebebini

Grendel.
28-02-2007, 22:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
191 mesaj

ben kablooo ve grafikk kartı ile kalitesizliğive üretümm sorunu ilee olabilir. aynıı üretiimm olduğuuu içinnn aynı sorun çıkmasıı normall ama bi tane grafik kartı alıp takkk kabloyu yeniden bağlaaa ..:)

hüsam
28-02-2007, 22:34   |  #6  
OP Yeni Üye
34 mesaj

benim anlamadığım konu niye her zaman sorun tekrarlanamıyor. donanım çakışması olsa sürekli yapması lazım.yoksa yanılıyor muyum. ekran kartımdan bir sorun yok galiba çünkü kasaya başka bir monitör takınca bir sorun olmuyor.

Grendel.
02-03-2007, 08:59   |  #7  
Yıllanmış Üye
191 mesaj

HOCAM BAK ALTINI ÇİZ MONİTÖRR TAKARSAMM İİİ OLUYOR DİYOSUNN İŞTE BU MANTIKLA GİDERSEN SORUN  KAYNAĞIII MONİTÖR AMA ŞUNU SÖYLEYEYİMM IRQ OLSA ZATEN PC SANA UYARI VERİRİ VE HİÇÇÇ ÇALIŞMAS YANİ ANLAYICAN KADARIYILA AYNI ADRESLEME VARSA İKKK ADRESTE Kİ DONANILAR KAVGA EDER VE HİÇÇ ÇALIŞMAS O YÜZDEN IRQ İLE ALAKASI YOKTUR !

hüsam
02-03-2007, 12:10   |  #8  
OP Yeni Üye
34 mesaj

teknobaba kardeş bence de haklısın problem monitörde çakışma bana da mantıklı gelmedi. fakat monitörü servise götürüyorum bir sorun yok diyorlar. adamlarla nerdeyse kavga aşamasına geldik. en son götürdüğümde düşük voltajla çalıştırmışlar. şimdi sorun yok.