Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti

Zaym1n
06-04-2013, 22:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
495 mesaj

Merhaba

Bu sorun sürekli oluyo Google'da birçok kez arama yaptım ya ısı dan ya güç kaynağı yetersizliğinden ya sürücüden şeklinde cevaplar verilmiş. Sürücüleri kaldırdım yeniden kurdum, eski 1-2 sürümü denedim. Isıdan olabilir diye düşünüp ekran kartı fanını sürekli %100'de çalıştırıyorum ısı maksimum 55 derece oluyo yine aynı sorun. PSU yetersiz mi diye düşündüm GTX 660 Ti minimum 450W istiyo bendeki PSU 600W.

Gerçekleşen olayda şu oyunun ortasındayken bi anda ekran gidiyo gelen ses kitleniyo yani ses geliyo ama takılı şekilde aynı saniye sürekli tekrar ediyo. Bazen ekrandan tamamı ile görüntü gidiyo hiç gelmiyo bazende komple mavi, kırmızı, sarı, beyaz gibi bir renge dönüyo ve kalıyo öyle. Kapatıp açmadanda hiçbir şekilde müdahale edemiyorum. Çok nadiren kasadaki power tuşuna bastığımda düzeliyo yani o an açık olan oyun veya internet tarayıcısında görüntü gidiyo siyah gözüküyo ve masaüstüne dönebiliyorum pc kapanmadan önce ve başlat çubuğunda sağ tarafta icon beliriyo ve "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" şeklinde bir uyarı çıkıyo. Daha öncesinde HD6850 kullanıyodum kesinlikle hiçbir problem yoktu ancak GTX 660Ti aldıktan sonra bu sorun oldu. Ekran kartını değiştirdiğimde format atmadım yani driverları kaldırıp NVIDIA'nın driverlarını kurdum. Format sonrası düzelmeyecek birşey ise lütfen yapmamı istemeyin yeniden yüklemem gerekecek 1TB dosya var tamamı ile angarya olur benim için.

murat5038
07-04-2013, 00:21   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ekran kartınızın Marka ve modelini yazın.İşletim sisteminizi ve bitini yazın.

NE yaptığınızda bu durum oluşuyor ise o anda aida64 ile sıcaklıkları daima kontrol edin her anında.

Zaym1n
07-04-2013, 01:24   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

Mesajımda belirtmiştim Zotac GTX660Ti AMP kullanıyorum. Win7 64Bit Ultimate sürümü kullanıyorum. Şimdiye kadar hep oyunlarda denk geldim. Özelliklede ısıdan mı diye gpu-z ve aida64 ile oyunun ortasında ısıya bakıyorum 50-55 derece oluyo hatta fan dönüş hızını %100 yaptım sürekli olarak %100 yine oluyo.

mhmt06
07-04-2013, 05:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

eski hd6850 evdeyse takın ve tekrar deneyin.  aldığınız kart arızalı olabilir. deneme şansınız varsa başka pcde deneyin. verim için doğru sürücü elbette çok önemli ama sürücü kaynaklı hatalar değil bunlar.

mhmt06 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat5038
07-04-2013, 13:31   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

1. ilk başda zotac olduğunu yazmamışdın.

2.Şuanki driveri sil Sonra Alttakini indir yükle yanlız yüklerken customa tıklayıp clean install yazana tıkla sonra ileri tıkla.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Zaym1n
07-04-2013, 15:26   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj
Alıntı: mhmt06  
eski hd6850 evdeyse takın ve tekrar deneyin.  aldığınız kart arızalı olabilir. deneme şansınız varsa başka pcde deneyin. verim için doğru sürücü elbette çok önemli ama sürücü kaynaklı hatalar değil bunlar.
HD6850 sattım malesef deneyemiyorum. İnternette baktığım kadarı ile donanım değiştirenler (ekran kartı, anakart) sorunu çözememiş zaten sorun sürücü ile alakalı diye düşünüyorum. Teşekkürler :)
Alıntı: murat5038  
1. ilk başda zotac olduğunu yazmamışdın.

2.Şuanki driveri sil Sonra Alttakini indir yükle yanlız yüklerken customa tıklayıp clean install yazana tıkla sonra ileri tıkla.

http://uk.download.nvidia.com/Wi ... ernational-whql.exe

Tamamdır deniycem eğer tekrar ederse bu durum buraya yazarım olmazsa sanırım sorun çözülmüş olacak. Teşekkürler :)

Zaym1n
26-04-2013, 13:59   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
495 mesaj

Sürücüyü yüklediğimden beri sadece 2 kez oldu onun dışında sorun eskisi kadar can sıkıcı değil yinede hala o kadar para verdikten sonra bu tür şeylerle uğraşmak insanın canını sıkıyo.

murat5038
30-04-2013, 16:35   |  #8  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj

:) Diğer ürün alcaklar için zaten uyarı yapıyorum ama çoğu dinlemiyor Zotac veya herhangi bir ekran kartının OC veya oynanmış versionunu almayın diyoruz alanlar böyle hatalar yaşıyor sonra çünkü hem driver Donanıma uyum sağlamıyor hemde OC li olduğu için yüklenildiğinde ekran kartı Durma pozisyonuna geliyor bunlar hep önemli şeyler bu normalde mavi ekran vermesi gereken bir durum ancak nvidia bunu mavi ekran vermeden görüntü birimini o anda değiştiriyor ondan dolayı mavi ekran yemesin diye hata olarak bildiriyor.

Kısaca hem driverde hemde donanımda sorun vardı.OC veya diğer ekli ekran kartlarını almayın artık :)Demekden bıktım yukardaki gibi hatalara meraklı olanlar tabi alabilir fark etme onlar için.