görüntülü arama ve bilgisayarın komple donması

engngll
27-03-2011, 20:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

slm arkadaşlar. benim bilgisayar win 7 32 bit. benim bilgisayarda msn de görüntülü aram yaparken bilgisayarım komple donuyor. normal power ışığı yanıyor ses yada hiç bir şekilde değişikklik olmuyor ama ekran donup kalıyor. mecburen reset atmak zorunda kalıyorum. bilgisayarımda en son oyunlar yüklü. onlarla oyun oynarken yada dosya transferi falan yaparken bilgisayar mükemmel çalışıyor.. ama msn de görüntülü arama yapınca ekran donup kalıyor...bu şekilde sorun yaşayan başka arkadaş varmı. yardımcı olabilirmisiniz??
  ayrıca ekran kartını değiştirdim olmadı, düzelmedi sonra format attırdım düzelmedi. sonra msn 2011 yüklü idi sürümü düüşürdüm olmadı????

doktormert
27-03-2011, 23:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

ekran kartıyla alakalı değil. web cam'le alakalı olabileceğini düşünüyorum. cameranın sürücüsünü güncelleştirmeni önerebilirim veya cameranın yüklü bir yazılımı varsa bilgisayarında ordan görüntü almaya çalış yine donarsa web cam sürücünde sorun vardır. eğer burda sorun çıkmıyorsa msn yazılımından kaynaklanabilir.

engngll
29-03-2011, 00:08   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

bilgilendirmen için teşekkür ederim. bi deneyeyim. bende olivetti marka 5.0 megapiksel kamera var. kendi orjinal cd de win 7 sürücünün driveri yok. vista olarak kuruluyor. zannerdersem senini dediğin doğru.  şimdi bunun driverinin bulmak lazım internetten:)