gprs ile internet baglantısı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
alik26
19-02-2004, 22:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

selamlar arkadaslar benim siemens c55 telefonum gprs ile pcden internete baglanman istiyorum bunun data kablosu almam yeterlimi birde telsim gprs servisini kullanan varmi  varsa baglanti nasil

tesekkurler

WhyNoT
20-02-2004, 13:00   |  #2  
Taze Üye
17 mesaj

Arkadaşım sendeki zamanlama süper adamlar yıllarca 5.000.000 TL sabit ücretle bağlatı verdi sen bu tarifenin bitimine üç gün kala yetiştin.22 Şubat'tan itibaren KB başına ücretlendirilecek.Ama yinede merak ediyorsan data kablosu ve modem yazılımı ile bağlanabilirsin.Data kablosunu alırken dikkat edeceğin orjinal olması tabii ücretleride buna baglı olarak yan sanayii den yüksek daha sonrada birkaç ayar yapacaksın onlarıda istersen anlatırım. Bende de c55 var ve uzun bir süre telsim kullandım artık adsl ile huzuraSoru kavuştum.İki gün önce de GPRS'i Telsim'in bu uygulaması nedeniyle iptal ettirdim.

WhyNoT
20-02-2004, 13:07   |  #3  
Taze Üye
17 mesaj

Unutmadan hala kararlıysan data kablosunu USB ve Telefonu şarj edebilen cinsinden alman gerekli çünkü GPRS bağlantısı sırasında telefonda görüşür gibi güç tüketiyorCool

alik26
27-02-2004, 23:22   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

sselam arkadaslaaaar bendede  hic saans yok aarkadas telefonnnu aldığımda aaycceell ücretsiz gprs hizmetini bitirdi bunun üzeeerine ben vazgectim simdi de telsim olayı bu kadaaar olur en iyisi ben gprsttttteeen umudu kesip ttnete devam edeyim ne yapalım elimiz kolumuz bağlı adslden hic kimse memnun değil anlasılan dial upa devam en iyisi

mr.bsb
28-02-2004, 11:36   |  #5  
Üye
58 mesaj

slm arkadaşlar.sanırım CHIP bir sayısında, internete fazla para ödemeyin, GPRS ile daha ucuza bağlanın şeklinde bir yazı yayımlamıştı geçen dönemlerde.her neyse...fakat, internetteki forumları araştırdığımda gördüm ki herkes GPRS'in pahalı olduğunu savunuyor.mesela TURKCELL ile GPRS'e bağlanınca 1 saat içerisinde en az 100 kontör gidiyormuş.bu, diğer şebekelerde de farksızmış.dediğiniz gibi de bazı şebekelerin ücretsiz ve sabit ücretli tarifeleri de sona erdi.ve birçok kişi de daha ucuza (ki sanırım şu an bayağı bir pahalı) nasıl bağlanabiliriz şeklinde sorular yöneltiyorlar internette birbirlerine.
anlamadığım nokta ise, eğer pahalı ise CHIP niye böyle bir yazı yazdı.pahalı değilse, o zaman herkes yanlış şekilde mi bağlanıyor?..
benim de şu an SİEMENS S55 cep telefonum var fakat bu tür söylentiler (ya da gerçekler) yüzünden GPRS olayına girmeye çekiniyorum.ne ücretlendirmesini biliyorum ne de mantığını...
hoşçakalın,byee...

cosef
01-03-2004, 14:03   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Ben geçen baktığımda Telsimde Sınırsız GPRS bağlantısı 50 milyon du.

nashi
07-04-2004, 14:43   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

telsimini iki tur fiyatlandirmasi var, istedigine gecebilirsin:
a) kb basina 900TL
b) 62.500.000TL aylik sinirsiz internet

hangisini secersen sec, ama bilki telsim gprs baglantisi eskisi gibi cok yavas!

manager
02-05-2004, 19:06   |  #8  
Yeni Üye
24 mesaj

Sakın C55 GPRS bağlantı kablosu alma!. Çünkü bir tanıdığım orijinal kablo aldı ve versiyon uyumsuzluğundan dolayı kullanamadı. Sadece "18" nolu versiyonlarla bağlanılabiliyor. Bende de "21" nolu versiyon var. Yan sanayisini almıştım. Çalışmadı. Akabinde geri verdim...

tazmaniac3731
19-05-2004, 12:13   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

Pocket Pc niz varsa, gprs ten internete daha ucuza bağlanabilirsiniz, ayrıntılar için

burda yjkkardaki pratik köşesine bakınn...

SHAD
01-07-2004, 10:01   |  #10  
Taze Üye
6 mesaj

Turkcell in hesablayan tablosu

,1027,683,00.html

lamerboy
25-07-2004, 03:07   |  #11  
Taze Üye
7 mesaj

bende motorola e365 var internete gprs bağlantısı kuruyorum bazen ama turkcell hattım var konturlu
cok kontur gidiyor 146 ylan bağlansan daha az para ve daha fazla performansla internet yaparsın
telsim hiçiyi değil bende giriyordum 5 milyon ken ama hergün kafayı yiyordum bu kaddarkötü bi bağlantı olamaz ve bu kadar cok kesilmeler telsim milleti dolandırıyordu resmen ya ama genede gprs den bağlanmak istiyorsan kesinlikle ve kesinlikle telsim hattın olmasın yoksa sende kafayı sıyırabilirsin ve de küfür manyağı olabilirsin

Son Düzenleme: lamerboy ~ 25 Temmuz 2004 03:09
StArLoRd
30-07-2004, 02:46   |  #12  
Üye
53 mesaj

Merhaba arkadaşlar GPRS den baglanmak demek delilik demektir nedenmi bir defa daha pahalı ayrıca hem  GPRS sadece internette sörf yapmak için iyidir lakin bir siteden veya ne bileyim başka bir yerden bir dawland yaptıgınız zaman işte o zaman adama tam giriyor ben derimki bu benim fikrim en iyisi ADSL hiç deyilse 24 saat baglı kalsanda internette yada dowland yapsanda sabit ücret geliyor bu daha iyi bence hem hızıda GPRS den bin kat daha iyi bu arada ne telsimde nede türkcellde yada ariada GPRS ler hep ücretli oldu zaten Bu GPRS bence telefon şirketlerinin sunmuş oldugu en büyük kazıklarından biri hiç bu kadar kontürümün hızla tükendigini görmemiştim kazık kardeşim kazık bırakın GPRS yiii saygılar......