GTA IV'ün başarısı EA Games'e pes dedirtti

CHIP Online
20-08-2008, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

GTA IV'ün önlenemez yükselişi Electronic Arts'ı bezdirdi. Şirket artık Take Two'yu istemiyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/GTA- ... -dedirtti_8312.html

Resimlerle: Gerçekte GTA 4

Hep ertelendi, şimdiyse fesholdu: Video oyunu geliştiricisi Electronic Arts rakibi Take Two'yu satın almaya yönelik planlarından vazgeçiyor. EA, yaklaşık 2 milyar dolarlık teklifi daha fazla uzatmıyor, zira satın alma işleminin yılbaşından önce gerçekleşmesi mümkün değil.

Take Two, 2007 Aralıktan bu yana devralma işlemini aylık periyotlarla reddetti, çünkü şirket yönetimi önerilen satış fiyatını çok düşük buluyordu. Öyle görünüyor ki, Grand Theft Auto IV'ün patlama noktasına gelen satış rakamları öldürücü darbeyi vurdu; Take Two geciktirme tekniği ile başarıya ulaştı.

EA yetkilisi John Ricitiello ve Take Two başkanı Strauss Zelnick geçtiğimiz hafta sonu özel olarak buluşmuş ve devralma oyununu sonlandırmışlardı.


Tüm konu: GTA IV'ün başarısı EA Games'e pes dedirtti

Resimlerle: Gerçekte GTA 4

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Electronic Arts'ın bu kararı hakkında ne düşünüyorsunuz?

eren130
30-08-2008, 19:20   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2005

Elektronik Arts satin alma işleminden vazgeçmek zorunda kalmış.Take Two geciktirme planını başarılyla sonuçlandırmış.Bence EA beklediği fiyatın çok çok üstünde bir fiyatla karşılaşınca satın almaktan vazgeçerek iyi yapmış diyebiliriz ama yüksek fiyata bile olsa rakibini satın alması gelecekte üretilen oyunların kalitesini arttırabilirdi ve EA ye daha çok kar getirebilirdi.