Güç kaynağından ses geliyor- harddisk i görmüyor

ugur426a
29-09-2008, 13:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Herkese İyi Günler,
Benim bi sorunum varAğlıyor yardımlarınızı bekliyorum.Bilgisayarı açarken güç kaynağından dııt dııt gibi sesler geliyor.ve harddiski görmüyor.Açılmıyor. No boot device found ekranı geliyor yani.Ama bir iki kez reset atıyorum o zaman ses gelmiyor ve görüyor harddiski.Bazen de açmaya çalıştığımda tamamen kapanıyor ve power tuşuna basınca da açılmıyor enerji hiç gelmiyor.fişi prizden çıkarıp 10 sn kadar bekledikten sonra tekrar takıyorum ve o zaman tekrar enerji geliyor.
Ses güç kaynağı fanından mı geliyor diye baktım ama ses transistörlerin( sanırım onlar transistör ) bağlı olduğu yerden geliyor ve iki ayrı yerde transistör ve soğutucuları var bi tanesi aşırı ısınıyor.
Sanırım biraz fazla oldu Utanma
yardımlarınızı bekliyorum .Şimdiden teşekkürlerBeğendimBeğendim

elektrobeyin
29-09-2008, 14:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
320 mesaj

Güç kaynağın arızalanmış olabilir bence öncee başka bir güç kaynağı ile dene...

ugur426a
29-09-2008, 15:17   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Son çare olarak mecburen değiştireceğim zaten.Ama başka bir sorun vardır diye yazdıydım buraya.pek anlamam bu donanim işlerinden neyse bu arada cevap verdiğin için saoll ;-)

frkn_ua
29-09-2008, 15:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

no boot device uyarısı varsa ki o uyarı sesi bios uyarısıdır sabit sürücünün boot ayarlarıyla ilgili olabilir.biosa girip default ayarları seç F10 la kaydet ve çık.muhtemlen sabit sürücüyü görmemesiyle ilgili bi sorun var.ayrıca güç kaynağından hard diske gelen güç kablosunun yerine boş olan başka bir güç kablosu tak,sıkı taktığından emin ol.açılıştaki uyarı muhtemelen kalkar bu şekilde ancak güç kaynağında da sorun olabilir,halen güç gitmiyorsa sabit sürücüye...

Banned
29-09-2008, 15:29   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

arkadaşım o aşırı ısınan parçayı mümkünse değiştirmeye bak güç kaynağını yapsan bile ilerde o parça fazla ısınmaktan dolayı başına iş açar.

ugur426a
29-09-2008, 15:38   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

"frkn_ua" arkadaşım cevabın için saol.bios da bi sorun ok sanııırm.kablolara da baktım değişen beişy yok.sanırım "kylie" arkadaşımın dediği gibi o parçayı değiştircem.
İlgilendiğiniz için saolun ..