Güiza'nın, Gökhan Ünal'dan ne farkı var?

QUAKE-4
29-07-2008, 00:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
646 mesaj

İki Milli futbolcu; Gökhan Ünal ve Daniel Güiza...
İkisi de geç fark edilenlerden...
Gökhan Ünal; Gençlerbirliği, Kayserispor
Daniel Güiza; Getafe ve Mallorca’da oynadı.
İkisi de ülkelerinin vasat takımları...

Gökhan 26 yaşında,
Güiza 27 yaşında...

Gökhan 2005-2006 sezonunda 25 golle Türkiye Gol Kralı
Güiza da 2007-2008 sezonunda 27 golle İspanya Gol Kralı

Gökhan 2006-2007 sezonunda 8 hafta süren sakatlığına rağmen 25 maçta 16 gol
2007-2008’de de 11 gol atmış...
Güiza ise; 2005-2006’da 32 maçta 9 gol,
2006-2007’de 29 maçta 11 gol atmış...

Milli performanslar;
Gökhan Ünal Milli Takım’a ilk kez 2006 yılında seçildi. Bugüne kadar 2 golü var.
EURO 2008’de Fatih Terim tarafından milli kadroya alınmaması da çok eleştirildi.

Daniel Güiza ise İspanya Milli takımında 8 kez kadroya alındı ve öncekilerde olduğu gibi EURO 2008’de de yedekler arasındaydı. Bugüne kadar o da 2 gol attı.

Bu kadar benzerlik olur mu?
Gökhan Ünal, yaklaşık 6 milyon euro karşılığında bu yıl Trabzonspor’la 4 yıllık sözleşme imzaladı.
Daniel Güiza ise yaklaşık 28 milyon euro karşılığında Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.
Bu kadar benzerliğe rağmen aradaki fark; tam 22 milyon euro!...
Değer mi?

Göreceğiz!
Ya Fenerbahçe aldandı,
Ya Gökhan Türk futbolcusu olduğu için gadre uğradı!...

İşte Güiza’nın ağzından acı gerçek!
Bu sözlerimi, Daniel Güiza bir İspanyol yayın organına verdiği şu beyanatla doğruluyor;
‘La Liga, İspanyol futbolculara değil yabancı futbolculara cömert davranıyor. Eğer İspanya dışına çıkmazsan zaman gelir yemek yiyemezsin. Ekmek aramak için İspanya dışına çıkmak zorundayız. Çünkü burada bir şey yapmasa da parayı yabancılara vermeyi tercih ediyorlar.
İspanya'dan canım çok sıkkın gidiyorum ama bir gün döneceğim.''
İşte size ibret verici acı gerçekler...
İstediğiniz gibi yorumlayın!

Bir kıyaslama daha;

Harry Kewell ve Daniel Güiza...
Daniel Güiza 27 yaşında uzun yıllar ülkesi İspanya’da alt yapılarda B takımlarında gezdikten sonra 2005- 2006 yılında yani 25 yaşında Getafe ve Maillorca...
Harry Kewell ise 29 yaşında; daha 17’sinde Avustralyalı olmasına rağmen İngiliz Leeds takımına geliyor ve çatır çatır oynuyor... Kendi ülkesinde de değil, diyar-ı gurbette...
Arkasından Liverpool’a transfer oluyor... Orada da takır takır oynuyor.
Leeds United ve Liverpool, Kewell’in oynadığı dönemlerde Avrupa’yı kasıp kavuruyorlar...
Kewell, ünlü Manchesterli sol kanat oyuncusu Giggs’in alternatifi olarak görülüyor...
Ancak Kewell kısa aralarla iki önemli sakatlık geçiriyor...
Yazık!
Yine de Galatasaray’a transferi çok önemli bir olay.
Oynarsa Galatasaray uçar...
Sakatsa yine isabetsiz bir karar!

Ancak her iki hal de bir gerçeği değiştirmez;
Harry Kewell anadan doğma futbolcu.

Harry Kewell:
1978 doğumlu Avustralyalı. Her iki kanatta, forvet arkasında ve forvette görev yapabiliyor. Premier Lig’te çok başarılı. Avustralya’nın yetiştirdiği en büyük yıldız olarak gösterilen Kewell’in Liverpool’da sakatlıklar ve şanssızlıklar yakasını bir türlü bırakmasa da, ne kadar kalite bir oyuncu olduğunu attığı enfes gollerle ispatlamış biri. Çok çabuk ve zeki. Kewell duran topları çok iyi kullanabilen, etkili ortaları ve şutları olan bir solak. Avustralya milli takım formasını 36 kez giyen Kewell’in bu forma altında 11 golü var. Leeds United forması ile 181 maçta 45 gol, Liverpool’da ise 93 maçta 16 gol kaydeden Kewell aslında orta saha oyuncusu...

Bir şaka!

Alex ne demiş?
Aragones de bizim kadar koşuyor!
Ölçü kendisiyse evet!

Osman Tamburacı

kaynak::

Son Düzenleme: QUAKE-4 ~ 29 Temmuz 2008 00:20
hiko91
29-07-2008, 00:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

bunun turk veye yabancı uyruklu olmasıylı alakalı bı sey olcagnı sanmıyorum.guıza nede olsa sampıyonlar lıgınde mıllı takımda senelerce oynamıs adam .belkı taktıklerınden dolayı tecrubesınden dolayı fb ye alınmıstır .yakın zamnda 2 futbolcununda durumlarını gorcez .bakalım kım dogru transfer yapmıs:d

Banned
29-07-2008, 11:54   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 1
1,447 mesaj

Doğru söylüyor guiza va gökhan ünal arasıdna Ne fark var Gerçekten hiç bir Fark. Yok Alex diyoyarlar. Arda alex kadar değilmi sizce Bunlar hepsi bir gereçek. Bizde ne futbolcular. ama fb gibi takımlar. Yabancı oyuncu almayı seviyorlar.:D

omer_6134
29-07-2008, 13:36   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Arkadaşlar Türkiye'de futbol oynamak var,İspanya'da,İngilterede futbol oynamak var. Türkiye'de her hareket faul,fakat yabancı ülkelerde futbol futbol gibi oynanıyor vede çok zevkli geçiyor. Şimdi bir düşünün iki futbolcuların değerleride aynı ama Guiza İspanya'da, Gökhan Türkiye'de oynadı Göz kırpma

SaGoPa KaJMeR.
29-07-2008, 13:40   |  #5  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
OOOOMMMMEEEERRRR
Arkadaşlar Türkiye'de futbol oynamak var,İspanya'da,İngilterede futbol oynamak var. Türkiye'de her hareket faul,fakat yabancı ülkelerde futbol futbol gibi oynanıyor vede çok zevkli geçiyor. Şimdi bir düşünün iki futbolcuların değerleride aynı ama Guiza İspanya'da, Gökhan Türkiye'de oynadı Göz kırpma
BeğendimAlkışKahkahaKahkahaKahkahaKahkaha Söz ..........Yok :) Alkış

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 29 Temmuz 2008 13:42
XxXDaRKoXxX
29-07-2008, 13:44   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Güzel yazı sonuna kadar okudum.

QUAKE-4
29-07-2008, 14:39   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
646 mesaj
OOOOMMMMEEEERRRR
Guiza'nın geçen sezonki gol krallığı haricinde İspanya'da elle tutulur hangi başarısı vardır?

İspanya ligindede Türkiye ligindede sezon başladığında şampiyon olacak takımlar hemen hemen bellidir 4-5 takımdan biri şampiyon olur diğerleri çerezdir...

Guiza'nın gol kralı olduğu ve Fenerbahçe'ye transfer olduğu takım sonuçta bir Barcelona - Real Madrid değildir bizim Gökhan Ünal'ın oynadığı Kayserispor Real Mallorcadan 2 gömlek üstündür...

Peki Gökhan Ünal'ın suçu nedir Türk olmak...

Semih Şentürk neden yedek kulübesine çakıldı ve yaşı 26 olmasına rağmen hala genç Semih deniyor...Adam futbol yaşamının ortasına geldi neredeyse hala oynatılmıyor neden Kezman var? Neden çünkü sen Türk'sün şimdide Guiza var Semih sen oynama denilecek büyük ihtimalle yapılanları anlamıyorum...

Şimdi bütün FENERBAHÇE'LİLERE soruyorum...

Yılda 2,5 milyon euro'yu alıp 90 dakika oynayıp boş kaleye gol atamayan sizi her maçta kahreden Kezman'mı iyi oyuncu yoksa 5 dakika oynayıp golünü atan selamını çakan Semih Şentürk'mü iyi oyuncu....

Son Düzenleme: QUAKE-4 ~ 29 Temmuz 2008 14:41
Banned
29-07-2008, 15:48   |  #8  
Banlandı
1,447 mesaj
QUAKE-4
Guiza'nın geçen sezonki gol krallığı haricinde İspanya'da elle tutulur hangi başarısı vardır?

İspanya ligindede Türkiye ligindede sezon başladığında şampiyon olacak takımlar hemen hemen bellidir 4-5 takımdan biri şampiyon olur diğerleri çerezdir...

Guiza'nın gol kralı olduğu ve Fenerbahçe'ye transfer olduğu takım sonuçta bir Barcelona - Real Madrid değildir bizim Gökhan Ünal'ın oynadığı Kayserispor Real Mallorcadan 2 gömlek üstündür...

Peki Gökhan Ünal'ın suçu nedir Türk olmak...

Semih Şentürk neden yedek kulübesine çakıldı ve yaşı 26 olmasına rağmen hala genç Semih deniyor...Adam futbol yaşamının ortasına geldi neredeyse hala oynatılmıyor neden Kezman var? Neden çünkü sen Türk'sün şimdide Guiza var Semih sen oynama denilecek büyük ihtimalle yapılanları anlamıyorum...

Şimdi bütün FENERBAHÇE'LİLERE soruyorum...

Yılda 2,5 milyon euro'yu alıp 90 dakika oynayıp boş kaleye gol atamayan sizi her maçta kahreden Kezman'mı iyi oyuncu yoksa 5 dakika oynayıp golünü atan selamını çakan Semih Şentürk'mü iyi oyuncu....

BeğendimBeğendimBeğendimBeğendim katılıyorum....

omer_6134
31-07-2008, 00:55   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,789 mesaj

QUAKE-4 kardeşim ;
Ben Gökhan kötü oyuncu demedim.Kayserispor Real Mallorcadan kötü bir takımda demedim. Demek istediğim şu yabancı ülkelerden (Özellikle İngiltere'de)  futbol çok zor. Bizde faul olmsaı için millet yerler atlıyor hemen faul. Ama diğer ülkelerde böyle durum söz konusu değil. Faul oldun mu hakem kalk diyor KALK !
Bizde kavga var küfür var,onlarda FUTBOL VAR !

Şimdi yine düşün. Guiza İspanya gol kralı,Gökhan Turkcell Super Lig gol kralı...

SaGoPa KaJMeR.
31-07-2008, 01:00   |  #10  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
OOOOMMMMEEEERRRR
QUAKE-4 kardeşim ;
Ben Gökhan kötü oyuncu demedim.Kayserispor Real Mallorcadan kötü bir takımda demedim. Demek istediğim şu yabancı ülkelerden (Özellikle İngiltere'de)  futbol çok zor. Bizde faul olmsaı için millet yerler atlıyor hemen faul. Ama diğer ülkelerde böyle durum söz konusu değil. Faul oldun mu hakem kalk diyor KALK !
Bizde kavga var küfür var,onlarda FUTBOL VAR !

Şimdi yine düşün. Guiza İspanya gol kralı,Gökhan Turkcell Super Lig gol kralı...

Sonuna Kadar Katılıyorum. Farklar Ortada :( Anlamadım Guiza'ya Bu kadar Neden  Orasından Burasından Cekiliyor. Oda bir Futbolcu. Nerde Oynadıysa Oynucaksa Oynar İspanya Türkiye Fark etmez :)  

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 31 Temmuz 2008 01:00
omer_6134
31-07-2008, 01:02   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,789 mesaj

Türkiye'de futbol oynanmaz kardeşim. Eskiden futbol süperdi. Aahh aahh .
Dostluk,kardeşlik vb...
Şimdi türkiyede futbol PARA için oynanıyor paraaaa...
tezahüratlar diğer TÜRK TAKIMINA küfür yapdırıyor...

QUAKE-4
31-07-2008, 01:08   |  #12  
OP Yıllanmış Üye
646 mesaj
byburak2008
Sonuna Kadar Katılıyorum. Farklar Ortada :( Anlamadım Guiza'ya Bu kadar Neden  Orasından Burasından Cekiliyor. Oda bir Futbolcu. Nerde Oynadıysa Oynucaksa Oynar İspanya Türkiye Fark etmez :)  
Sanırım yanlış anlaşıldım ben Guiza'nın kötü futbolcu olduğunu söylemiyorum tabiki iyi futbolcu benim demek istediğim bir Gökhan Ünal'ın bir Semih Şentürk'ün de fırsat verilirse güvenilirse en az Guiza kadar başarılı olabileği bu bir gerçek biz kendi futbolcumuza güvenmiyoruz...

omer_6134
31-07-2008, 01:25   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,789 mesaj

Orası doğru ama Türkler daha düşük görünüyor nedense

tugberk_91
03-08-2008, 11:55   |  #14  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
516 mesaj
QUAKE-4
Gökhan 2005-2006 sezonunda 25 golle Türkiye Gol Kralı
Güiza da 2007-2008 sezonunda 27 golle İspanya Gol
bu söyledigin çok saçma ispanyada 27 gol atmak her yigidin harci degildir. türkiyede atmak da kolaydir bunu bütün futbolculardan duyuyoruz.Türkiyede en kötü yapilan sey defans. Ama Harry Kewella ilgili olanlara bisey diyemiyecem:):)

Son Düzenleme: tugberk_91 ~ 03 Ağustos 2008 11:59
apokey
03-08-2008, 13:07   |  #15  
Taze Üye
10 mesaj

yine klasik muhabbetler başladı durun bir sezon başlasın daha da adamı görelim aceleniz nedir bu ülkeye messi bile gelse iş yapmaz diyenler çıkar bu kadar önyargılı olunmaz

Banned
03-08-2008, 13:58   |  #16  
Banlandı
1,447 mesaj

Türkiyeye Hakan şükür gibi Forvet gelmez.

SaGoPa KaJMeR.
03-08-2008, 16:18   |  #17  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
suskun_kral
Türkiyeye Hakan şükür gibi Forvet gelmez.
Daha Ortada Fol yok yumurta yok. Daha sezon başlamadı daha adamı göremedik. Ön yargılı Olmayalım...      

Banned
03-08-2008, 16:33   |  #18  
Banlandı
1,447 mesaj
byburak2008
Daha Ortada Fol yok yumurta yok. Daha sezon başlamadı daha adamı göremedik. Ön yargılı Olmayalım...      
Ya şimdi sen guizanın Hakan şükürden dahamı başarılı olcaığını zannediyon Sen Ne dediğinin farkında değilisn..
Adam ne rekorlar kırdı Daha adını bile yeni duyduğum Guiza Bizim Kral gibi Hakan şükürümüzü Geçecek giç gülceğim yoktu burak

SaGoPa KaJMeR.
03-08-2008, 17:02   |  #19  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
suskun_kral
Ya şimdi sen guizanın Hakan şükürden dahamı başarılı olcaığını zannediyon Sen Ne dediğinin farkında değilisn..
Adam ne rekorlar kırdı Daha adını bile yeni duyduğum Guiza Bizim Kral gibi Hakan şükürümüzü Geçecek giç gülceğim yoktu
Bak. Bak. Bak.   
Ya şimdi sen guizanın Hakan şükürden dahamı başarılı olcaığını zannetmiyorum ! Öyle bir şeyde söylemedim Yorumumu Oku anla Ondan sonra yapıcaksan yorum Yap ...!  

Son Düzenleme: SaGoPa KaJMeR. ~ 03 Ağustos 2008 17:06
senyador
09-08-2008, 19:57   |  #20  
Üye
61 mesaj

bence çok fark var guiza 10 number bi golcu asla gokhan unal la kapışamaz.ben bi gs liyim

guarin
12-08-2008, 21:06   |  #21  
Yeni Üye
20 mesaj

osman tanburacı ve hıncal uluç un yazılarını hayatta kaale almam fenerbahçeyi karalamak için herşeyi yapıyorlar

ne fark var diyincede:

tabiki futbol sahada oynanır
gökhan ünal avrupa şampiyonu bir ülkenin kadrosunda mıydı? veya yarı final oynaayan ülkemizin kadrosunda mıydı? ispanya gol kralı olmuşmuydu?İspanya dünyanın 4 büyük liginden biri 27 gol atmakta az bir başarı değil guizanın rusyaya attıgı goldede(yarı final) bitiriciliğinide görmüşşünüzdür ayağını nasıl dödürdüğünü guiza ispanyadan geldi türkiyeye hiç tanımadığı bir ortam avrupada yıllarca hırsızlık cinayet ilkellik ile tanıtılan bir ülkeye gelen biriside daha 4 maç oynayıpta alışamaz örn:deivid geçen sene nasıldı bu sene nasıl patladı inanıyorum ki maldonadoda böyle olacak  mesela arda nın ne başarısı varda dünya devleri peşinden koşuyor yazıyı bu şahsiyet birde böyle yazsa acaba yazabilir miydi?

PsK_Pc_06
20-08-2008, 23:45   |  #22  
PsK_Pc_06 avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj
suskun_kral
Doğru söylüyor guiza va gökhan ünal arasıdna Ne fark var Gerçekten hiç bir Fark. Yok Alex diyoyarlar. Arda alex kadar değilmi sizce Bunlar hepsi bir gereçek. Bizde ne futbolcular. ama fb gibi takımlar. Yabancı oyuncu almayı seviyorlar.:
sizide görüyorduk yabancı alırken şimdi para bitti borçlar boyunuzu aştı türklere döndünüz
elinizde olsa bizden bile daha fazla yabancı alır oynatırsınız . . .

Son Düzenleme: PsK_Pc_06 ~ 20 Ağustos 2008 23:49
PsK_Pc_06
20-08-2008, 23:46   |  #23  
PsK_Pc_06 avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj
byburak2008
katılıyorum Alkış

PsK_Pc_06
20-09-2008, 01:49   |  #24  
PsK_Pc_06 avatarı
Yıllanmış Üye
752 mesaj

ya ayrıa madem güizanın gökhan gönülden farkı yok ozaman milan gö.oştan da pek farkı yok ...

Banned
20-09-2008, 02:08   |  #25  
Banlandı
1,098 mesaj
PsK_Pc_06
ya ayrıa madem güizanın gökhan gönülden farkı yok ozaman milan gö.oştan da pek farkı yok ...
Yaşın kaç canım..? Euro 2004'ü kaçırmışa benziyosun..? Yoksa Tarih yoksunumusun..? (: