Günümüzün en büyük tehlikesi Truva atları

CHIP Online
19-07-2009, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Uzmanlar uyarıyor: Korsanların hedefi sisteminizi çökertmek değil; yeni hedef çok farklı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/gunu ... a-atlari_13941.html

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

Panda anti virüs yazılımının üreticisi olan Panda Software'in zararlı yazılımlarla mücadele ve değişen zararlı gelişimlerini inceleyen departmanı PandaLabs'ın yayınladığı rapora göre şu anda PC'leri tehdit eden en büyük tehlike truva atları. PandaLabs'in raporuna göre bilgisayar kullanıcılarını en çok korkutan sorun olan, PC'lere zarar verecek olan virüslerin sayısında ise düşüş yaşanıyor.

2009 yılının Nisan ve Haziran ayları arasındaki ikinci çeyreklik diliminde karşılaşılan güvenlik sorunlarının yaklaşık %75'lik bir oranla truva atları nedeniyle meydana geldiği ortaya çıktı. Truva atları bilgisayarlara sızdıktan sonra kullanıcıların sistemine yerleşiyor ve PC'nin kapılarını diğer zararlı yazılımlara açmak için kullanılıyor. Sistemlerin güvenlik bariyerlerini zayıflatan truva atları, bu sayede normal şartlarda sisteme bulaşamayacak zararlıların bile PC'de rahatlıkla at koşturmasına yardımcı oluyor.

Tüm konu: Günümüzün en büyük tehlikesi Truva atları

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: PC'nizde hiç truva atına rastladınız mı?

AkyüzCan
19-07-2009, 13:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
278 mesaj

Kendi sistemimde olmasa da bir sürü pc de rastladım var olan anti virüs yazılımla -ki çoğunda ya trial süresi bitmiş ya da güncelleme sorunu var dı  silebildiklerimizi sildik -diğerleri için de yeniden antivirüs  ya da  yardımcı yazılım indirdik ...Ülkemizde pc güvenliği v e de zararlı yazılımlardan korunma bilgisi gelişmediği müddetçe soru şöyle  olmalı son zamanlarda truva atı ya da türevlerine rastlamadığınız pc oldumu ??? Gülümseme

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 19 Temmuz 2009 13:56
Kaptanos
19-07-2009, 14:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,349 mesaj

Ben çok kez rastladim gerek kendi bilgisayarımda gerek arkadaşlarımın bilgisayarında.

tolter
19-07-2009, 15:02   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,603 mesaj

genelde fhas tan dagılıyorlar rasladım