Güvenli PP sunumları ???

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Nocseiz
19-07-2005, 18:28   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
54 mesaj

Hazırladığım powerpoint sunumlarının başkası tarafından bilgisayara kopyalanamaması ama buna rağmen isteyen herkesin pp sunumlarını izleyebilmesi için bir yol arıyordum. Ama 1-2 günlük google arama sonuçları ve kafa patlatma seansları sonunda bunun mümkün olmadığını anladım [:0] Ben de madem ki bunun bir yolu yok bari kopyalamak isteyenlerin iyice işini zorlaştırayım dedim  ve ...

bu linkten yola çıkarak güzel bir düşünce kurdum. Bu sunumları exe dosyasına sitede anlatıldığı gibi çevirdikten sonra içeriğe winrar ile erişilebildiği için, arşivin dışına(iexpress cab/sfx formatında bir exe dosyası oluşturuyor.WinXP bunun türüne win32 kabin ayıklayıcısı diyor.) ppt dosyasının çıkmasını engellemek istiyorum ama burada takıldım. Kısıtlı ingilizce ve bilgisayar bilgim daha ileri gitmeme izin vermiyor. Eğer bu takıldığım kısmı da atlatabilirsem, sunumu kopya koruması oluşturduğum bir CD'ye kaydedip kolayca kopyala yapıştır yapılmasını engelleyeceğim(Kopya koruması oluşturmak da sandığım kadar basit değilmiş, şu an freelock isminde bir freeware programın nasıl çalıştığını keşfetmeye çalışıyorum Gülümseme ). EXE dosyasını BitShape PE Crypt diye bir programla şifreleyeyim dedim ama hiçbir işe yaramadı. Password koruması ise pratikte işe yaramayacağından o yöntemi geçiyorum. Bu EXE dosyasını içeriği görünmeyecek şekilde şifrelemeyi bilen ve ya cab/sfx arşiv türünde bir dosyanın arşiv dışına dosya çıkarmayı engelleyecek bir yol bilen lütfen yardım etsin.

Not: Tabii ki bunların dışında aklına başka bir yöntem gelen varsa ,paylaşırsa çok sevinirim.

Radres
20-07-2005, 03:51   |  #2  
Yeni Üye
49 mesaj

Bunun bir yolu var Şifreli cd ye çeken olcak bitecek bu kadar basit.Bunu yapan programlar var işe yarıyor emin ol...

Nocseiz
20-07-2005, 09:26   |  #3  
OP Üye
54 mesaj

İyi de şifre korumalı diyorsun. CD' yi verdiğim kişi şifreyi girdikten sonra rahatlıkla CD' deki sunumları Powerpoint ile açıp save as yapar. Ben exe içine saklayıp sunumları farketmesini engellemeyi düşünmüştüm. Eğer yazdıklarında yanlış anladığım bir şey varsa açıklayıp programın ismini de verebilir misin? İnternetten de aratırdım ama zaten tam bu işe yarayacak "secure pack" isminde bir yazılım var(powerpoint sunumlarını exe' ye çevirip kopyalanmasın ve exe içeriğinin görüntülenmesini engelliyor) Fakaaaaat 50$ fiyatı var ve bunu karşılayamam, bu nedenle böyle dolambaçlı ama bedava(ya da düşük maliyetli) çözümler üretmeye çalışıyorum.

Radres
20-07-2005, 13:49   |  #4  
Yeni Üye
49 mesaj

Cd de olan hiç bir şeyi kaydedemez bilgisayara sadece bakabilir .Kırması lazım onunlada kimse uğraşmaz..

Nocseiz
21-07-2005, 14:20   |  #5  
OP Üye
54 mesaj
alıntı:
Gönderen : Radres

Cd de olan hiç bir şeyi kaydedemez bilgisayara sadece bakabilir .Kırması lazım onunlada kimse uğraşmaz..

CryptCD adlı yazılımı denedim. Sadece 50MB sınırı ve iki şifreleme yolu sınırlaması var ve tam senin dediğin gibi. Çok ama çok teşekkür ederim Kahkaha