güvenlik çıkmazı

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
toxic cat
21-08-2005, 03:01   |  #1  
toxic cat avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

Slm arkadaşlar !
bilgisayarımda ad-aware search&destroy ve norton 2005 kurulu bikaç arkadaşım norton un kasıntı bi program olduğunu yerine avast kullanmamı söylüyorlar avast hk. hiçbir bilgim yok bilgisi olan arkadaşların bikaç yorum yapması dileğiyle...
ayrıca ad-awae ve s&d bilgisayara giren worm ları iyibişekilde yokediyor ama ben girmemesi için bir çözüm arıyorum bunun için ne yükleyebilirim...
şimdiden cwp yazanlara çok teşekkürler...

tonic
21-08-2005, 12:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,220 mesaj

nortonun kasıntı olduğunda haklılar bana göre. ben avast kullanmadım ama sana kaspersky önerebilirim.

eyup_0044
21-08-2005, 17:19   |  #3  
Yıllanmış Üye
277 mesaj

nod 32 de fena değil gibi ama kaspersky ın bütün sistemi taramada tarama bittikten sonra temizlemeye basşlaması daha güzel...

toxic cat
22-08-2005, 20:16   |  #4  
toxic cat avatarı
OP Yeni Üye
25 mesaj
alıntı:
Gönderen : toxic cat

Slm arkadaşlar !
bilgisayarımda ad-aware search&destroy ve norton 2005 kurulu bikaç arkadaşım norton un kasıntı bi program olduğunu yerine avast kullanmamı söylüyorlar avast hk. hiçbir bilgim yok bilgisi olan arkadaşların bikaç yorum yapması dileğiyle...
ayrıca ad-awae ve s&d bilgisayara giren worm ları iyibişekilde yokediyor ama ben girmemesi için bir çözüm arıyorum bunun için ne yükleyebilirim...
şimdiden cwp yazanlara çok teşekkürler...

peki şu wormların giriş yapmaması için öneri yapabilecek olan var mı ?
kaspersky hk. bişiler bende duydumda avast ın ücretsiz olması biraz cazip gelmişti .

Der Rote BaroN
24-08-2005, 01:27   |  #5  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Bu başlık da 'En iyi antivirüs hangisi?' konusuna dönmüş. Yani Güvenlik forumunu gezerseniz sorularınızın yanıtının öncedn defalarca tartışıldığını ve uzlaşılamadığını :) görürsünüz.

Son Düzenleme: Der Rote BaroN ~ 24 Ağustos 2005 01:28
cyclops
24-08-2005, 02:29   |  #6  
Yıllanmış Üye
174 mesaj

ya ben bi cd kullanıyorum bu odtü yaptı bu cd yi içinde win xp var service pack 2 yüklü + mcafe virüs programı+adware 6.0 + acrobat reader + sun java + bi kaç program daha  hepsini birden bi windows xp kurarken tek cd den yükleyiveriyor girmedigim site indirmediğim ıvır zıvır kalmadı sistem banamısın demiyo mcafe her şeyi buluyor ve windowsu da hiç kasmıyo (yani hiçten hiçe fark vardır bu yani gercekten hiç kasmıyo(ki norton yerine bunu yükle dünya varmış dersin) ) böle kullandıkca bi yavaşlama görülür ya windowsda o da olmuyo hayret ediyorum.istersen cd yi sana kargo ile göndereyim kargolıycagım yere gidiş paramı ver :) başka bişi istemem yada ankaradaysan bi ara kızılayda filan bulusak oradada veririm olur biter.ha yani buradan sözü mcafe ye getiriyorum.onu tavsiye ediyorum bende.

toxic cat
24-08-2005, 04:17   |  #7  
toxic cat avatarı
OP Yeni Üye
25 mesaj

saol cyclops mcafee i burda da edinebilirim("İzmir") yine de düşünmen yeterli :)
bakalım dediin kadar varmıymış

Banned
25-08-2005, 19:41   |  #8  
Banlandı
153 mesaj

mcafffe  çok iyi yalnız ek yazılım gereklidir.ad-aware gibi.mcafffe cerzleri silmez registerdeki spyware ve adware,gatorlarıda. yamalar tam değilse wormlar bu yazılımda çok rahat girebiliyor.pandayı dene.makinanın açılşı yavaşlıyor fakat bütün z<ararlırı siliyor. registerdekileride ve çerezleride.ek yazılım kullanma ihtiyacını ortadan kaldırıyor. ben service pack'siz makinda kullanıyorum hiç bir problem yok.otamatik olarak bütün virüs ve zararlıları siliyor. ve worm problemi yaşamazsın.