Güvenlik devinden hırsız Trojan alarmı!

CHIP Online
17-11-2010, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Güvenlik devi alarm verdi: Yeni ortaya çıkan bu "hırsız zararlı" bakın neler yapıyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/guve ... n-alarmi_23561.html

Resimlerle: 20 Anti-virüs testte! İşte sonuçlar...

İnternet güvenliği uzmanı BitDefender, yeni ortaya çıkan bir Trojan için kullanıcıları uyardı. Zararlının şirket bilgilerini çalmakta kullanılabileceğini söyleyen BitDefender, casus Trojan'ı 'ciddi bir düşman' olarak adlandırdı.

Trojan.Spy.YEK, özel bilgiler de taşıyabilen kritik verilere, arşivlere erişim sağlıyor ve bunları saldırgana geri gönderiyor. BitDefender Zararlı Yazılım Araştırmacıları Doina Cosovan ve Octavian Minea, Trojan.Spy.YEK'nin hem arka kapı hem de casus özelliklerine sahip olduğunu, bu nedenle ciddi bir tehlike oluşturduğunu söylüyor.

Araştırmacılar sözlerine şunları da ekliyor: "Zararlı, şifreli yapısı sayesinde windows\system32\netconf32.dll içerisine kolaylıkla saklanıyor. explorer.exe içerisine işledikten sonra ise saldırganın belirlediği adreslere bağlanmasının yolunu hiç bir şey kesemiyor."

Arşiv dosyalarına, e-postalara, adres defterlerine, veri tabanı ve belgelere erişebilen trojan, Windows 7 dahil, tüm Windows sürümlerinde çalışıyor. Araştırmacılar, bu zararlıdan korunmak bir antivirüs yazılımı kullanmanızı öneriyor.

Tüm konu: Güvenlik devinden hırsız Trojan alarmı!

İzleyin: Windows 7 ve güvenlik

Resimlerle: 20 Anti-virüs testte! İşte sonuçlar...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Antivirüs yazılımı kullanıyor musunuz?

ahmet18
25-11-2010, 11:18   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2010

Arkadaslar cok tehlikeli bir virüs ben Avira Professional kullanıorum. bu virüs ve bunun gibi birçok virüsle kolaylıkla başa çıkıo. senelık kullanıma verdıgım ucret gorucegım zararın yanında cok cuzzı bır mıktar kalıyor. bılgılerınız guvenlıgı sızın ıcınde onemlıyse Avira Antivir  Professionalı Size öneriorum.