Güvenlik devleri kapışmaya devam ediyor...

özkan_oktay
18-05-2010, 12:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

NOT:Testler yeni yüklenmiş hiç bir ayrı dosyası olmayan Windows 7 Home Premium 32 bit işletim sisteminde 1 gb ram,intel pentium 3.20 ghz işlemcide gerçekleştirilmiştir.Siz de test edecek olursanız daha iyi sonuçlar olabilir daha iyi bir sistemde,ama önemli olan aralarında ki özellik ve rekor farkı.

Norton İnternet Security 2011 Beta 1:

4 Sonar teknolojisi, geliştirilmiş akıllı tarama ve güncelleme yapısı,grafiksel cpu ayrıntıları ayrıntı ve ana menüye geçiş sırasında görsel efektler,sade ve şık tasarım,tema değiştirebilme,geliştirlmiş antivirüs ve antispyware koruması,gelişmiş kimlik avı koruması,virüs,malware,spyware,keylogger,trojan,adware vb. her türlü pisliği engelleme.
Norton'un rekoru:
16.3'lük bir cpu kullanımı,200 mb dan fazla hardisk'de yer kaplama,güncellenme hızı sn/3.2 mb 15 mb'lık bir güncellenme dosyası ile 5.5 dk güncellenme süresi(ilk güncellenme ancak bu kadar uzun sürebilir),tarama hızı sn/5 mb tarama  tam tarama sonucu 2 saat 4 dk da bitiş.

Kaspersky PURE 9.0.0.192:

En son teknolojiler ile donatılmış ve en yüksek koruma için yaratılmış bir program,gelişmiş antivirüs ve anticasus karuması kötücül yazılımlara karşı özel koruma,özel hacker önlemleri,parola yöneticisi,güçlü parololar entegre etme,kimlik avı için gelişmiş koruma,virüs,malware,spyware,adware,trojan,keylogger,tuş kaydedicisive diğer ilagel işlerin tümünü engelleyebilme,kötücül yazılımların zarar verdiği noktoları onarabilme,sistemi ve dosyaları yedekleyip kurtarabilme,acil müdahele sistemi,kullanıcıyı akıllı uyarma sistemi,özel ve yeni, koruma modülleri.

Kaspersky'nin Rekoru:
26.2'lik bir cpu kullanımı,250 mb tan fazla hardiskte yer kaplama,güncellenme hızı sn/4 mb yani 15 mb'lık bir güncellemesi 6.4 dakida gerçekleşiyor,tarama hızı sn/6 mb tarama (derin tarama etkin ise daha uzun sürer) tarama bitişi 3 saat 5 dk'da bitiş.

ESET Smart Secuirty 4.2.40.26

Kişisel güvenlik duvarı ile güvenlik ihlalerine karşı savunma,sızıntı sayılarını azaltmak için gelişmiş sezgisel koruma özelliği,şık ve sade tasarımı kolay kullanım özelliği,en hassas ve en duyarlı güvenlik programı,rar,zip vb. uzantılı dosyalarını bile akıllı ve hassas bir biçimle tarama,zararlı dosyaları gelişmiş temizleme,yanlış alarm sayısını azaltmak için akıllı tanımlama,akıllı tarama özelliği ve gelişmiş antivirüs ve anticasus koruması ve imail için özel koruma modülleri ve eklentileri.

ESET'in rekoru:
2.1'lik bir cpu kullanımı,50 mb hardisk'te yer kaplama, hızı yaklaşık 2 dk'da güncellenme(ancak ilk güncellenme bu kadar uzun sürer)
tarama hızı sn/10 mb tarama smart tarama ile bitiş saati 38 dk'da bitiş..(Smart tarama tam sistem taramasıdır ama akıllı bir şekilde yapar taramayı)
Yine rekorlar Eset'ten... 
Daha 6 daha dev isim var ama hepsini test edecek zamanı bulamadım ve anket'te onlar için de oy yeri ayırdım isteyen kendisi test eder isteyen doğrudur ben buna oy veriyorum der şu anda en hızlı eset ama kaspersky daha özellikli ve daha güçlü görünüyor.
Eğer hızlı bir bilgisayar istiyorsanız eset tavsiyemdir, ama çok belalı işlerinz varsa buyrun kaspersky kesin çözüm.

Herkesin yorumlarını kesinlikle bekliyorum.....

Anket
Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 19 Mayıs 2010 01:02
Kapalı Hesap (101323)
18-05-2010, 14:19   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

kaspersky pure  diyorum

Kaya Erdoğdu
18-05-2010, 14:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

Avira varmı iyisi ??

özkan_oktay
18-05-2010, 14:43   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

var .. :) kaspersky...

-MHG-
18-05-2010, 15:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
641 mesaj

Kaspesky Pure

amd61
18-05-2010, 16:09   |  #6  
amd61 avatarı
Üye
77 mesaj

kaspers en iyisi

IceManF1
18-05-2010, 16:43   |  #7  
IceManF1 avatarı
Yıllanmış Üye
3,542 mesaj

Her zamanki gibi millet Eset'e oy atmış.İnsanları hakikaten anlamıyorum.

Norton 2011 Beta aşamasında olduğundan tam sonuçlar için erken.Ama eminim tam sürümü çıktığında yine testlerde 1. olacaktır.

Ama şu an Kaspesky Pure en iyisi gibi gözüküyor.

özkan_oktay
18-05-2010, 17:51   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

Bence türkiye de antivirüs duyarlılığı çok iyi ama insanlar kafalarında bir yazılımı belirleyince kesinlikle ondan vazgeçmiyorlar bu davranış kötü işte.. her zaman güncel ve en güçlüsünü kullanmak gerekiyor bunu da bizim halkımıza öretmek gerekiyor.

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 18 Mayıs 2010 17:51
MELENKOLİK
18-05-2010, 21:29   |  #9  
MELENKOLİK avatarı
Yıllanmış Üye
189 mesaj

tabiki kaspersky Pure

özkan_oktay
18-05-2010, 21:48   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

ben daha fazla yorum alırım diye düşünmüştüm ama :)) sanırım bu konuda insanlar biraz kararsız kaldı...

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 18 Mayıs 2010 21:49
infoman
18-05-2010, 22:31   |  #11  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Tam araştırmayıp konuşan
herkes Kaspersky PURE demiş
Purede KISin özelliklerinden sadece gereksizleri var:D Şifreleme, yedekleme, temizlik vs vs vs hiçbirini de kullanmayacaksınız:D zaten en önmlileride kistede var

osmanefe
18-05-2010, 22:36   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,693 mesaj

Bence avast 5 free en iyisi hem ücretsiz hemde kaliteli

Nicoll
18-05-2010, 23:36   |  #13  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,352 mesaj

Avast free + Antivir free ikisi birlikte! Ama burada anlattığım şekilde yapılandırılacak. Böylesi çift motorlu korumayı hiç birinde (Gdata hariç) bulamazsınız... Ve tabii ki Comodo firewall... Sisteminiz güçlüyse ThreatFire 'de ekleyin...

Daha iyisi varken neden üstüne para vereceksiniz ve neden tek bir şirkete güvenip bilgisayarınızın güvenliğini emanet edeceksiniz?

özkan_oktay
19-05-2010, 01:00   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

Hiç zaanetmiorm hiç bir free antivirüs etkili değildir.
Birden çok kullanımda ise mesela avira ve avastı birlikte kullanma gibi fazla kasar.
Gerekisz işlem bunlar tek çözüm ya eset ya da kaspersky...

AloneBoy
19-05-2010, 01:15   |  #15  
Üye
81 mesaj

ESET'e Laf Atanları da Anlamış Değilim.
ESET Kullanıcısıyım ve Gayette Memnunun,Hiç de Zorlamıyor Pc'yi.
Performansı da Gayet Yüksek.

Son Düzenleme: AloneBoy ~ 19 Mayıs 2010 01:15
hamann7725
19-05-2010, 02:28   |  #16  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,837 mesaj

Eset SS şu ana kadar şaşmadı umarım bu saatten sonra bi yamuk yapıp beni arayışa sokmaz :)

özkan_oktay
19-05-2010, 11:21   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

Sokmaz sokmaz merak etme eset'ten şaşmayın..
Artık yavaş yavaş chip'te antivirüs kavgasını kapatıyorum bu daha güzel hayır bu daha güzel gibi..
Güvenlik devlerini testten geçiriyorum sonuçlarını yazıyorum,sizlerde yorumlarınızı yazıyorsunz şu an bu 2.testim chipe yolladım ama devamı prograların yeni sürümleri çıktıkça olacak kimin daha güçlü olduğunu kimin ne olduğunu görebilmeniz için.
Yorum yapanlar parmaklarınıza sağlık...

Nicoll
19-05-2010, 13:07   |  #18  
Nicoll avatarı
Yıllanmış Üye
1,352 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Hiç zaanetmiorm hiç bir free antivirüs etkili değildir.
Birden çok kullanımda ise mesela avira ve avastı birlikte kullanma gibi fazla kasar.
Gerekisz işlem bunlar tek çözüm ya eset ya da kaspersky...
Ben 4 yıldır kullandığım sistemi yazdım. Bu süre içinde ne format attım ne de virüs yedim. Üstelik XP...

Kasmaması için Avast'ın anlık dosya korumasını devre dışı bırakın (internet koruması değil) Antivir'inki yeterli... 

Eskiden antivirüs, antispyware, firewall, antirootkit bunların hepsi ayrı ayrı satılırdı. (Tabii ücretsiz alternatifleri de vardı) Sonra bunları "İnternet Security" adı altında komple verme modası çıktı. 

Şimdi zurnanın zırt dediği yeri yazıyorum; bazı firmaların uzmanlık alanı antivirüs iken rakiplerinin yaptığı gibi "İnternet Security" paketler çıkardılar ama örneğin firawall sırf Windows'un güvenlik bölümünde yeşil gözüksün diye eklenmiş; antispyware koruması da aynı şekilde yerlerde sürünüyor... İnsanlar da tabii markaya güvenip alıyorlar...

Benzer şekilde güvenlik duvarı uzmanı Comodo güvenlik duvarına seçeneğe bağlı olarak antivirüs ekledi, antispyware (casus yazılım) uzmanı Ad-aware antivirüs ekledi vs... Şahsen ben bu "yapmış" olsun diye eklenmiş yan korumalara güvenmem...

Güvenlik programlarınızı arkasına yılların tecrübesini alarak alanında uzmanlaşmış ücretsiz alternetiflerinden seçin; parayla satılan sözde İnternet Security paketlerine on basar.

Son Düzenleme: Nicoll ~ 19 Mayıs 2010 13:12
özkan_oktay
19-05-2010, 13:32   |  #19  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj
Alıntı: Nicoll  
Ben 4 yıldır kullandığım sistemi yazdım. Bu süre içinde ne format attım ne de virüs yedim. Üstelik XP...

Kasmaması için Avast'ın anlık dosya korumasını devre dışı bırakın (internet koruması değil) Antivir'inki yeterli... 

Eskiden antivirüs, antispyware, firewall, antirootkit bunların hepsi ayrı ayrı satılırdı. (Tabii ücretsiz alternatifleri de vardı) Sonra bunları "İnternet Security" adı altında komple verme modası çıktı. 

Şimdi zurnanın zırt dediği yeri yazıyorum; bazı firmaların uzmanlık alanı antivirüs iken rakiplerinin yaptığı gibi "İnternet Security" paketler çıkardılar ama örneğin firawall sırf Windows'un güvenlik bölümünde yeşil gözüksün diye eklenmiş; antispyware koruması da aynı şekilde yerlerde sürünüyor... İnsanlar da tabii markaya güvenip alıyorlar...

Benzer şekilde güvenlik duvarı uzmanı Comodo güvenlik duvarına seçeneğe bağlı olarak antivirüs ekledi, antispyware (casus yazılım) uzmanı Ad-aware antivirüs ekledi vs... Şahsen ben bu "yapmış" olsun diye eklenmiş yan korumalara güvenmem...

Güvenlik programlarınızı arkasına yılların tecrübesini alarak alanında uzmanlaşmış ücretsiz alternetiflerinden seçin; parayla satılan sözde İnternet Security paketlerine on basar.

Dediğin doğru ama öylesine yeşil gözüksün diye olmaz öyle..
İllaki engelledikleri bişeyler var, ayrıca ben bir sistemde birden çok güvenlik programı heleki internet güvenlik paketlerini hiç tavsiye etmiyorum hem birbirlerini hemde pc'yi olumsuz yönden etkiliyorlar.
Daha önce dediğim gibi hala kararıkmda kesin eminim "ESET Smart Secuirty 4" ya da "Kaspersky İnternet Security 2010" bunlarda tek başına komple internet koruma paketleridir "Kaspersky PURE" Profesyonel,üst kullanıcılara tavsiye edilir.

özkan_oktay
19-05-2010, 13:37   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

Bir program kullanmak her zaman yararlı güzel güçlü bir yazılıma sahip olucaksın orjinal olucak güncel olucak özellikleri etkin olucak,hangi siteye girdiğine, gelen maillerine dikakt ediceksin kurduğun eklentilere veya yazılımlara dikkat ediceksin.
Eğer bunları yaparsan pc'ne hiç bir zarar veya başka birşey olmaz.
Size idael bir sistem öneriyim:
İE 8 kullanılacak, wot eklentisi yüklü olacak, Windows 7'li sistem olucak, sistem güncel olucak, ESET SS 4 yüklü olacak orjinal ve güncel olucak, tüm özellikleri etkin olucak, her hafta windowsunu bir de yedekleyeceksin alın size süper bir sistem..

infoman
19-05-2010, 19:50   |  #21  
infoman avatarı
Yıllanmış Üye
2,884 mesaj

Ya eset virüsü görmeyip size yeşil yeşil bakıyorsa? kaspersky ve norton üstüne tanımam arkadaş. herşey virüssüzlük değil!!!

özkan_oktay
26-01-2011, 14:17   |  #22  
OP Yıllanmış Üye
1,354 mesaj
Alıntı: infoman  
Ya eset virüsü görmeyip size yeşil yeşil bakıyorsa? kaspersky ve norton üstüne tanımam arkadaş. herşey virüssüzlük değil!!!
aynenn öyle...

Onuralp Yılmaz
27-01-2011, 17:48   |  #23  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

Kaspersky veya BitDefender. Gerisi balon yazılımdır.