Güvenlik Duvarı Sorunu!!!?

krocu
19-08-2009, 22:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

BİLGİSAYARIMI HER AÇTIĞIMDA SAĞ ALTTA 'GÜVENLİK DUVARI KAPALI' UYARISI GELİYOR.VE BU UYARI BİLGİSAYAR AÇILDIKTAN 2-3 DK SONRA ÇIKIYOR.O ZAMANA KADAR HİÇ BİR PROGRAMI ÇALIŞTIRAMIYORUM.BU UYARI GELMEDEN ÖNCE BİR PROGRAMA TIKLASAM BU UYARI GELDİĞİ ZAMAN PROGRAM AÇILIYOR.BU UYARI GELDİKTEN BİR KAÇ SANİYE SONRA HEMEN KAPANIYOR.VE GÜVENLİK DUVARI GÜVENLİK MERKEZİNDE AÇIK GÖRÜNÜYOR.YANİ KENDİSİNİ TEKRAR AÇIYOR.BUSORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ ARIYORUM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

alpagun
19-08-2009, 22:24   |  #2  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj

Kısa bir süre önce aynı sorunu ben de yaşadım. 'Msconfig' den giriş yapıp Windows güvenlik duvarını kontrol ettim; açık görünüyordu. Ama bilgisayarı her kapatıp açtığımda, Windows güvenlik duvarı kapalı oluyordu. Sonunda Agnitum Oustpost Firewall free indirip kurdum, sorun çözüldü. Aşağıda ki linkten programı indir ve kur. Kurduktan sonra Windows güvenlik duvarını da kapatmayı unutma.

http://free.agnitum.com/

Mesajlarını da büyük harflerle yazma. Bu nette bağırmak olarak anlaşılır.

Son Düzenleme: alpagun ~ 19 Ağustos 2009 22:25
PcMaKeR
19-08-2009, 22:24   |  #3  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Windows böyle absürt birşey yapmaz. Virus türevi olabilir. Hiç başıma gelmedi çoğu zaman kapatırım güvenlik duvarını modemin güvenlik duvarını açarım. Aam senin karşılaştığın gibi birşeyle karşılamadım.

Antivirus varsa sisteminde güncelleyip tarat istersen.

krocu
19-08-2009, 23:33   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: alpagun  
 Kurduktan sonra Windows güvenlik duvarını da kapatmayı unutma.

tamam.deneyeceğim.ama windowsun güvenlik duvarının yerini tutuyormu?..

krocu
19-08-2009, 23:35   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

he bide sen bu firewallin pro versiyonunumu kullanıyon yoksa ücretsiz olanımı?

alpagun
20-08-2009, 13:04   |  #6  
alpagun avatarı
Yıllanmış Üye
492 mesaj
Alıntı: krocu  
he bide sen bu firewallin pro versiyonunumu kullanıyon yoksa ücretsiz olanımı?
Verdiğim link ücretsiz versiyona aittir. Ücretli olan ile, Free olan arasında güvenlik duvarı olarak bir fark yok. Paralı olan da ek olarak Antispyware var. Firewall olarak Windows güvenlik duvarından daha iyidir. Ancak Windows'ta 'Kötü amaçlı yazılımları temizleme araçları' da çalışır. Bunlar güvenlik duvarına bağlı olarak mı çalışıyor; bu husus da bir bilgim yok. Bu sebeple bilgisayarında (Güvenilk duvarı açık/kapalı fark etmez) muhakkak bir antivirus programı  kurulu bulunmalıdır.

Bir de, diğer arkadaşın açıkladığı gibi, işlemci sorunu yüzünden güvenli duvarın geç açılabilir. Eğer sorun bundan kaynaklanıyorsa, tavsiyem işine yarasa bile çözüm geçici olacaktır.

Son Düzenleme: alpagun ~ 20 Ağustos 2009 13:14