güvenlik merkezi

HPQ-User
05-03-2008, 02:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

çakır sormuş:
güvenlik merkezi hizmeti başlatılamadı uyarısı alıyorum şimdi başlata tıklıyorum yine yukardaki ibare beliriyor. antivürüs programım güncel Avast kullanıyorum daha önce Norton kullanıyordum ondada ayni son formattan sonra bunlar olmaya başladı.Şimdi bu sorun devam ettiği müddetçe bılgisayarım korunmasızmı oluyor ? antivirüs devre dışımı kalıyor ? bunu nasıl düzeltebilirim..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
HP GA 5500 dizüstü bilgisayar 128 paylaşımlı ekran kartı 2 GB.ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

mehsa
05-03-2008, 10:56   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

bilgisayarında eğer antivirüs programı yoksa veya devredışı olup çalışmıyorsa,kendini güncelleyemiyorsa veya otomatik olarak koruma başlamıyorsa ,süresi dolmuşsa bahsettiğin problemi yaşarsın.sorun sürdükçede bilgisayarın güvenli sayılmaz.Avast standart program daha iyisini bulabilirsen onu kullan...

denizklcrsln
18-12-2008, 21:38   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
21 mesaj

Merhaba arkadaşım,dediğim adımları dene olması gerektiğini düşünüyorum,olursa buraya cevap yazmayı unutma ki işe yaramış olsun!(VİSTA İÇİN)

.Bilgisayarıma sağ tıkla, "YÖNET" i seç

.Bunu yaparak bilgisayar yöneticisini çalıştırmış olucaksın,buradan "HİZMETLER VE UYGULAMALAR"seçeneğinin tıkla

.Önüne çıkan listede "GÜVENLİK MERKEZİ" seçeneğini çift tıkla,ve buradaki "BAŞALANGIÇ TÜRÜ SEÇENEĞİNİ OTOMATİK HALE GETİRİP UYGULA DE".

.Ondan sonra chipten forumlara gir buraya cevap yaz:)
               o kaaaaa derim saaa
                     saygılar
                     DENİZ K.