Güvenlik Programları

selimhun
06-03-2007, 11:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Güvenlik yazılımlarıyla ilgili ayrıntılı ve de güvenilir ve de GÜNCEL  değerlendirmeleri aşağıdaki adreste bulabilirsiniz.

İşin ilginç yönü   MS xp2  işletim sitemiyle gerçekleştirilen testlerde Windows un kendi ürettiği güvenlik programı  ''Windows Live One Care''in sınıfta kalması !!!

Diğer programların  çoğu yüksek notlarla sınıfı geçiyor.

Bu hangi güvenlik programı sorusundan çok güvenlik programı  kurmayı ihmal etmemenin öne çıktığının göstergesi.

Saygılar,

RTURKHAN
06-03-2007, 14:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
199 mesaj

evet çok ilginç ama yapılan testeki kriterler neler,neye göre yapılıyor vs. göz önünde bulundurmak gerekiyo.

asimileci
27-03-2007, 08:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,996 mesaj

avusturyalı bagımsız bir kuruluştur.hiçbir virüs programıyla baglantısı yoktur.150.000 virüsle test yapar.1000 tane virüsle test yapmaz,3 ayda bir yeni testleri çıkar,en iyi tanınan son çıkmış virüsleri hangisi bulur temizler,hangisi hangi virüste iyi hangisi hızlı,hangisi daha az kaynak kullanır gibi şeylerin hepsini test eder.windows bile kaale alıyorsa ki onecare sınıfta kalmıştır.o kadar ödülü oldugu halde onecare'in demekki bu testler gerçekcidir.ödül almak basit,testler önemlidir.virüs programlarının destek verdiği siteler ödülleri kullandıgı destek aldıgı virüs programına veriyor.bir çok yer var test yapan ama av-comparatives gibisi yok.yazıma burada son veriyorum detaylı bilgi verdiysem ne mutlu bana.