Hacker'lar bu kez hızlı çıktı!

CHIP Online
23-06-2011, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Hacker'lar daha önce 30 günde yaptıklarını bu kez 3 günde yaptılar, herkesi şaşırttılar!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hack ... li-cikti_27602.html

Resimlerle: Hacker'ların tarihçesi...

Microsoft, geleneksel Salı günü güncellemesini geçtiğimiz hafta yayınladı. Yazılım devi kapatılan açıkları belirttikten sonra, hacker'ların henüz güncellenmeyen bilgisayarlarda bu açıkları kullanmaları daha önceleri 30 günü buluyordu. Böylece bilgisayarların nerdeyse tamamı güncellendiğinden zarar çok hafif oluyordu.

Symantec'in haberine göre, hacker'lar bu sefer elini çok çabuk tuttu ve açıklara yalnızca üç gün içerisinde saldırmaya başladı. Henüz güncelleme yapmayan bilgisayarların çokluğundan dolayı birçok kullanıcıyı zor duruma sokan bu olay, hacker'ların hızıyla da herkesi şaşırttı. Hacker'ların özellikle kullandığı açık, Salı günü güncellemesiyle giderilen Internet Explorer 8 ve altı sürümleri kullanan bilgisayarları ilgilendiriyor. Açık sayesinde kötü niyetli yazılımlar bilgisayara doğrudan indirilebiliyor.

Internet Explorer'ın eski sürümlerini kullanmaya devam ediyorsanız güncellemeleri bir an önce yapmanızda fayda olduğunu söyleyelim.

Tüm konu: Hacker'lar bu kez hızlı çıktı!

Resimlerle: Hacker'ların tarihçesi...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Güncellemeleri düzenli olarak kuruyor musunuz?

melen
24-06-2011, 09:31   |  #2  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Evet zaten en güncel yapıyı kullanıyorum...

faceman
24-06-2011, 10:09   |  #3  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,588 mesaj

ınternet explorer 8 ve 6 ya saldırmışlarçben 7 kullanıyorum yine yırttım :)