Hacker'lar elektrik hattından bilgi çalıyor!

PcMaKeR
23-07-2009, 00:03   |  #26  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Lamerin biri daha geldi nicke bak. Bize elektrik dersi veriyor. Sen önce lamerlik kursunu bitir yoksa millet özenti olduğunu düşünecek. Karşındakini tartmadan laf atma. Her okuduğun kitap seni bilgilendiriyorsa devam et.

crackerweb
24-07-2009, 02:51   |  #27  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
51 mesaj

iyi de @PcMaKeR sen nasıl üzerine aldın bu lafı...
ben senin de laf attığın adama söyledim direkt...
adam gibi oku yazılanı...

crackerweb sadece bir nick. lamerlıkla falan itham edebileceğin birşey yapmadım henüz. burada senin anladığın şekilde hacker, cracker falan filan işlerinden de çok uzaktayım.
Nasıl bir ruh haliyle okuyosunuz yazılanları ya anlamak mümkün değil...

PcMaKeR
24-07-2009, 07:22   |  #28  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

İlginç bir nick ben nicke bakarak söyledim o yazıları. takıntım var o tür nicklere.
nette öyle çoluk çocuk görünce böyle nicklerde oluşmuş bir ön yargı kusura bakma ;)

Adanalı.
24-07-2009, 10:42   |  #29  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Elektrik hattından veri çekilemez hatta o kablonun güç kaynağına bağlı olduğu düşünülürse hiç çekilemez.

PcMaKeR
24-07-2009, 16:06   |  #30  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

kanıtla ?

Adanalı.
24-07-2009, 16:53   |  #31  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

PC fişini başka PC'ye bağla (bağlayabilirsen) sonrada diğerine veri aktarmaya çalış :))

PcMaKeR
24-07-2009, 17:05   |  #32  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

bu kanıtmı?

Adanalı.
24-07-2009, 17:54   |  #33  
Yıllanmış Üye
2,336 mesaj

Dostum zaten elektrik hattından bilmem kaç bin volt geçiyor. Normalde veriyi elektrik hattından taşıyamazsın da taşırsan bu veri binlerce volt arasında bytelarına kadar kaybolur gider. Yani yapamazsın.

PcMaKeR
24-07-2009, 18:53   |  #34  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
8,935 mesaj

Normal şehir hatlarında(iç şehir hattında mak 380 volt geçer)

şehirler arasını demiyoruz. Bana daha detaylı kanıt sun :) bunlarla gelme.

ZiraiEleman
16-08-2009, 22:33   |  #35  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

Ben yokken burda pek bi muhabbet dönmüş.. :) İlgilenenlere klavye ile ilgili 3-5 teorik bilgi..

http://www.computer-engineering.org/ps2protocol/qscope.JPG
http://www.computer-engineering.org/ps2protocol/waveform2.jpg
http://www.computer-engineering.org/ps2protocol/waveform3.jpg

Klavyenin veri iletim formatı..

Üstteki clock yazan dalga iletilen 1-0 ın değiştirildiğini belirtmek için klavye tarafından(bu konuyu detaylı incelemedim pc de olabilir) değiştirilen sinyal hattıdır.. İlk resim osilaskopta görünen veriyi, 2. ve 3. resim ise teorik olarak iletilen datayı göstermektedir.. Transistör çıkışının ne kadar dalgalı olduğu da gözünüze çarpmıştır.. Ufak tefek titreşimler görünmüş.. Sebebi ne sizce? Bence çekilen akımlar nedeniyle voltajın bi anlık düşüşü.... Ya da osilaskopun adiliği.. :) Ayrıca biraz daha iyi düşünürseniz ve konuya hakim iseniz aslında data hattına bağlı bir direnç olacağı gözünüze çarpmıştır.. Eğer bu direnç yoksa pc ve klavye çıkışları çakışacağı için çıkış transistörlerinin yanması söz konusudur.. Ya da rastgele veriler sonucu cihazların yanlış veri iletişimi söz konusu olur.. Bu dediğim direnç de + dan bağlı olmalıdır.. Data hattını normalde + da tutmak zorunda.. Eğer siz güç kaynağınızı iyi yalıtamazsanız(güç kaynaklarına bakarsanız çoğunda bi nanofarad değerinde bir de mikrofarad değerinde kondansatörler görürsünüz, nanofarad olan anlık akımı, mikrofarad da uzun süreli-bir sonraki 50hzlik şebeke dalgasına kadarki akımları karşılamak içindir) 0 biti(yani 0 volt) iletimi esnasında dirençten kaynaklı bir akım çekileceği için, çekilen bu akım bir anlık şebekeye yansıyacaktır.. Bu klavyeden pcye veri aktarımının da düzenli olduğunu düşünürseniz klavyeden basılan tuşların şebekeden okunması imkansız değildir.. Ama şebekenin alternatif akımda olması ve sıfır voltta nasıl bir okuma yapacakları benim de kafamı karıştırıyor şahsen.. :)

Tabi bu uzun mesafelere gitmez.. Adam garajında oturup da sizin bilgilerinizi çalamaz.. Adamların bunu yapabilmesi için kapınızdaki elektrik direğinde olması gerekir.. Tamamen kendi düşüncelerimdir, klavyeden tuşa basılması esnasında oluşan işler hakkında olabilecek şeyleri söyledim.. Şurası burası elektrik-elektronik-fizik kurallarına uymuyor dediğiniz yer varsa yoruma açıktır..

OpteroN
16-08-2009, 22:58   |  #36  
Yıllanmış Üye
237 mesaj

İNSANOĞLU ZATEN TEKNOLOJİYİ HEP KÖTÜ AMAÇLAR İÇİN KULLANMIŞTIR. BU BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER NAPALIM.....