Hacker yuvasının acı sonu!

CHIP Online
10-02-2010, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Hacker'lara göz açtırmıyorlar: İşte amacı hacker yetiştirmek olan site ve sitenin başına gelenler...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hacker-yuvasinin-aci-sonu_18193.html

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Çin polisi ülkenin en büyük hacker yetiştirme sitesi olarak adlandırdığı bir siteyi kapattı ve 3 kişiyi göz altına aldı.

Çin'in Hubei eyaletindeki polis görevlileri Black Hawk Safety Net adındaki bir siteyi incelemeye aldı ve siteyi kullanan bazı üyelerin zararlı programlar kullanarak siber suç işlediğini tespit etti.

Yakalanan 3 kişiyle birlikte bir ilk de gerçekleşmiş oldu. Çin geçtiğimiz yıl ceza hukukunda bir takım değişiklikler yapmış ve zararlı yazılım üretimini ve dağıtımını suç kabul etmişti. Ülkede gerçekleşen malware saldırılarının gün geçtikçe artması nedeniyle bu önlemi alan Çin, böylelikle halkı siber veri hırsızlığına karşı korumak için ilk adımı da atmış oldu.

Black Hawk ve benzeri siteler son yıllarda Çin'de oldukça popüler hale gelmiş durumda. Bir çok site forumlarda bazen videoları da kullanarak hacker eğitimi veriyor ve zararlı programlar dağıtıyor. Bu sitelerden bazıları üyelik ile çalışarak kullanıcılardan para bile topluyor. Black Hawk da 180 bin kullanıcısından 7 milyon yuan (yaklaşık 1 milyon dolar) toplamıştı.


Tüm konu: Hacker yuvasının acı sonu!

İzleyin: Otobanda hack operasyonu!

Resimlerle: Tüm zamanların en ünlü 10 hacker'ı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Yeni yasa hackerlar için caydırıcı olur mu?

Basic21
12-02-2010, 00:41   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2008

İnşallah caydırıcı olur, darısı dünyadaki diğer hackerlerin başına.Bu hackerlık modası neden bu kadar başını aldı gitti bir türlü anlayamadım.Yahu sizin hiç mi başka işiniz yok?Gidin oyun oynayın, program yazın, internete takılın, müzik dinleyin, film izleyin.Gören zannedecek bilgisayar dediğin olsa olsa hackerlık yapmaya yarar.