Hackerlar zor durumda: Malware yazıcıları..

gicir
24-07-2008, 00:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

Hackerlar zor durumda: Malware yazıcıları Avira’ya gizli Zbot mesajı gönderdi

Avira’nın virüs analistleri Zbot ailesinden yeni bir varyant içinde bir kişisel mesaj buldular

Tettnang, 12 Temmuz 2008 – “Selam Avira AntiVir’in geliştiricileri. Bu dizgiyi PE=). RZSD’nın imzası gibi kullanabilirsiniz.” Bu Zbot zararlı kodunun en son versiyonu içindeki bir hackerdan gizli bir mesaj. Avira antivirüs yazılımının yüksek tespit oranından dolayı hackerlar zor durumda. Hackerlar hiç yakalanmadan zarar verebilen bir malware geliştirmek için büyük bir meydan okumayla karşı koyuyor. “Zbot’un gelişimini ve yayılmasını gözlüyoruz ve analizini yapıyoruz, jenerik ve heuristic tespit rutinleri geliştirdik, diye açıklıyor Avira virüs labotaruvarı yöneticisi Alexander Vukcevic. “Bu tespit metodlarını pratik olarak geçmek imkansızdır – müşterilerimiz gerçek zamanlı olarak Zbot varyantlarına karşı koruma altındadırlar.”

AV-Comparatives proaktif tespit performansından dolayı Avira’yı ödüllendirdi. Test süresince, Avira heuristic tespit metotları tüm yeni Windows virüslerinin %90’nını, bilinmeyen wormların %71’ini, yeni oluşturulmuş backdoorların %79 unu ve güncel Trojanların %69’unu bulmayı başardı. “Bu araştırma takımımızın çözümlerimizin araştırma ve geliştirmesiyle doğru yolda olduğunu tekrar gösterdi. Müşterilerimize sürekli sayıları artan virüs ve malware ataklarına karşı güvenilir korumayı sağlayabiliyoruz.”, diye ekliyor Vukcevic.

Avira’nın AHeAD teknolojisi (Gelişmiş Heuristic Analizi ve Tespiti) proaktif olarak bilinmeyen malware ataklarını tespit eder; bunun anlamı yaratılmış kötümcül programa karşı özel tespit örneğidir. Heuristic eğer dosya kötümcül veya şiddetli dosya oluşumu, ard arda gelen anlamlı kodlar veya kararlı davranış örneklerinden oluşuyorsa en büyük olasılıkla tanıtılır. Kullanıcı için sistem maksimum güvenlik demektir – Avira’nın anti-virüs yazılımı sadece güncel bilinen kötümcül programlara karşı koruma yapmaz, aynı zamanda gelecekteki malware ataklarına karşı da korur. Bu kullanıcılarımız için iyi haber, ama malware yazanlar için kötü haber.
http://www.avira.com/en/security ... a_zbot_message.html
http://antivir.com.tr/en/security_news/Hackerlar_zor_durumda.html

şafak89
24-07-2008, 01:31   |  #2  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

paylaşım için saol

bektash
24-07-2008, 02:12   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2008

:) Polemik yapıyorlar yok baska birsey adamların canı sıkılıyor :)