hafıza kartınını sistem diski olarak kullanma

tmercan89
10-10-2012, 20:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

slm arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak elimde 32 gb hafıza kartı var bu hafıza kartı içine windows7 sistemini kurmak istiyorum yane kısacası amacım bu windows kurdugum hafıza kartından pc acılır mı yerel disk c olabilir mi hardısıde sadece datta d kullanabilir miyiz yapan arkadaşlar var mı bu durumla daha önceden ilgilenmiş veya bir bilgisi olan var mı varsa lütfen yazın bekliyorum cok tsk ederim şiödiden

tmercan89
10-10-2012, 20:48   |  #2  
OP Taze Üye
3 mesaj

kimse sorumu anlamadı mı hafza kartına sıtemı kurup c olarak kullanmak istiyorum pc hardısınıde d olarak pc kapatıktan sonra hafıza kartını cıkarınca kimse pc şifresi olsun veya olmasın acamayacak ama hafıza kartına bu işle olur mu pc acamak icin boot destegi varmı veya windows sistemi yüklerken boot destegi atılır mı lütfen cevap yazın  acil !!!!!!!

mustafa2116
10-10-2012, 23:08   |  #3  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

UBUNTU kur ozaman..

Windows için o dediğin tam geçerli değil...

tmercan89
11-10-2012, 17:13   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

şimdi yane kısacası olmaz mı diyorsunuz arkadaşlar ben 32 gb hafıza kartını boşunamı almış oldum kısacası tek hayalım vardı oda şu leptopun kenarında kart okumaya yer vardı oraya 32 takıp windows7 işletim sistemini hafıza kartı içine kurup pc kapatıncada kartı yanıma alacaktım böylece pc acılmaycaktı hafıza kartı olmadıgı zaman hem 32 gb windows ve porgramlar harici birsey atmayacaktım yane bir nevi ultura book projesi gibi düşündüm çift haridisk olmaz dediler bende boyle yapayım diyorum ama kafam cok karıştı siz olmaz diyorsunuz bir iki arkadaş var olur denemek lazım diyor denemelimiyim bilemedim açıtıgınız şu konudanda şunu anladım usb bellek içine kurun diyorsunuz dogrumu anlamışım acaba ;)

mustafa2116
11-10-2012, 23:06   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

usb üzerinden windows kullanmak hem gereksiz hem yapması zor hemde fazlasıyla yavaş.  kurmayı düşünüyorsan reactos ile birleştirerek kurabiliyorsun ama zahmeti fazla yapıldığına değmiyor. ubuntu kurabiliyorsun ve az yer kaplayıp ok hızlı hareker ediyor. işine yarar.