halolmayan bir ağ problemim var

HPQ-User
15-05-2007, 15:57   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

misbet sormuş:
bir ilköğretim okulunda görev yapmaktayım. ağ üzerinden internete bağlanıyoruz ancak internet bir var bir yok. modem ve switch üzerinde ışıklar yanıyor. senkronize oluyorlar. ethernettende ışık geliyor.ama birde bakıyorsun bağlantı gitmiş. herşey tam gözüküyor. dinamik ip vermeyi denedim . bazende elle veriyorum ancak bazen oluyor bazen olmuyor. 192.168.1.1/zCfgTestFail.htm hatası veriyor yardım lütfen şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
win xp ,ram 2 gb ,ekran kartı 512, adsl modem,işlemci pentium core duo

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Borga-x
15-05-2007, 16:10   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Xp genelde ağı kendı bulup ınternete bağlanır.Bence kablolarında bir sorun olabilir tabi bu benım dusuncem.Eğer kablolar sorunlu değilse hepsının Ag bbağlantılarımdan yenıden yapılandırman gerekır. Ag bağlantısı ekleden Küçük işyeri veya ev agı kur secenegını secerek agını yenıden yapılandır. bu arada önceki ag kurma denemelerini sildikten sonra bu işlemi yap

erkanc
15-05-2007, 17:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

192.168.1.1/zCfgTestFail.htm püf nokta burada modeminiz nete çıkış veremiyor başlıca nedeni hattınızın analog oluşundandır bence hattınız kontrol ediniz hatta telekomu araryıp durumu düzeltmeleriniz söyleyiniz

mustafa-k
15-05-2007, 17:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
365 mesaj
Borga-x
Xp genelde ağı kendı bulup ınternete bağlanır.Bence kablolarında bir sorun olabilir tabi bu benım dusuncem.Eğer kablolar sorunlu değilse hepsının Ag bbağlantılarımdan yenıden yapılandırman gerekır. Ag bağlantısı ekleden Küçük işyeri veya ev agı kur secenegını secerek agını yenıden yapılandır. bu arada önceki ag kurma denemelerini sildikten sonra bu işlemi
borga-x'in dediği gibi bencede kablolarda bi sorun olabilir. interbete bağlandığın yerde bi sorun olabilir.(eğer internete bağlandığın priz mi adı neyse oksitlenmiş felan ise internet var gibi olur fakat girmez)

Koray Kocaman
15-05-2007, 20:43   |  #5  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Değerli üyemiz

Sorununuz ilk olarak turktelekom u arıyarak başlayın hattınızın gidip geldiğini belirtiniz.Bir sonraki işlem olarak Modem ve switch de sorun olabilir varsa elinizde değiştirerek deneme imkanı sağlayın.Eternek kartınızın Driverını güncelleyin veya yedek'de varsa değiştirin.Sorununuz devam ederse tek pc'de kablo yeniliyerek çalışıp çalışmadığına bakın.