HANGI ANAKART VE EKRANKARTI

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
faceof
27-01-2005, 23:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba! AMD 3000(939)64bit wincester ve 6600gt almayı planlıyorum. ASUS A8N-SLI Deluxe yada MSI K8N SLİ Platinium arasında karar veremiyorum,1-Özellik ve performans ve OVERCLOCK bakımından hangisi daha iyidirSoru.  Birde MSI - K8N DIAMOND var. Aradaki fiyat farkına ragmen sizce bu kartı alsam degermiSoru 2-6600GT icin hangi markayı onerirsinizSoruLEADTEK - PX6600 GT TDH SLI(242$), PALIT - PE6600GT (205$) aradaki fiyat farkı performanstanmı kaynaklanıyorSoru. Gigatekte Leadtek in pcıex olanı agp8x olanından 40$ pahalı ancak palit in pciex olanı agp8x olanından 40$ daha ucuz, bunun nedeni eksik ozelliktenmi (rem ve cekirdek hızı gibi) yada başka bir nedendenmi kaynaklanıyor.SoruPiyasadaki butun pcıex ekran kartları sli oluyormuSoru. Ekran kartının anakartla aynı marka olmasını cok onemlimidir.Soruyardımcı olursanız sevinirim.

Son Düzenleme: faceof ~ 28 Ocak 2005 19:15
aytzey
27-01-2005, 23:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
106 mesaj

ASUS A8N-SLI Deluxe daha iyi ama sen yine de bu konuyu iyice araştır

berknos
28-01-2005, 00:10   |  #3  
Yeni Üye
32 mesaj

abicim başta gayet iyi bi sistem olur onun için seni şimdiden kutluyorum...asus un kartını almanı öneriyorum o senin ve yapıcağın overclock için daha iyi bi çözüm olacaktır...ayrıca ekran kartını leadtek alırsan daha iyi olur bence bulabilirsen abit in kartını al işine karışmak gibi olmasın ama işlemcine uyumlu olan yeni nesil bi abit anakart alırsan overclock için baştan avantajlı olursun ... çünkü abit anakarta abit ekran kartı..... yüzde yüz uyum budur ayrıca nforce 4 yonga setlerinde agp ile de slı yapılabiliyor ama pcı-x uyumlu 6600gt alırsan ileriyede dönük olur ....

exandout
28-01-2005, 15:23   |  #4  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşım 1 aya yakındır araştırıyorum ben şöyle bir sistem topladım belki sitem hakkında yardımım dokunur..
ASUS A8N SLI DELUXE   ANAKART 199$
AMD 3000+ S(939)64bit (winchester) İşlemci 175$
Twinmos 512  MB DDR400 Ram Bunu 2*512 Yapabilirsin 75$
SEAGATE - 80 GB SATA NCQ Harddisk bunu yükseltebilirsin benim için ideal.....71$
MSI - NX6600GT VTD128   Ekran Kartı Sen bu ekran kartını araştır derim bence diğer yazdıklarından daha iyi..232$
LG - F900B   Monitör 255$
AVERMEDIA - TVSTUDIO 203   54$
Feel Hurricane 460w Atx Kasa 4 FAN 75$
Philips MMS460  5+1 Hoparlör 69$
A4 RF Optik Set 37$
LG 16x Dvd ROM 30$
Ben bu sistemi yarın alacağım..
Eğer SLI istiyorsan ASUS A8N SLI DELUXE Ya Da MSI K8N Diamond al derim
Zaten piyasada başka yok...Abit'in SLI destekli Anakartını duymadım..Gigabayt'ın var.. [BU DA İYİ BİR KART]  Zaten bazı sitelerde ikisinide karşılaştırmışlar Tüm bu SLI destekli anakaratlar birbirinin benzeri arada çok büyük farklar yok...Ha bi de bu anakartı aldığın zaman iyi bir kasa alman gerekiyor 450W üstünde bir kasan olması lazım....

jaina
28-01-2005, 20:53   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Bak kardeş eğer iki tane ekran karti kullanmak istiyorsan sli al.
Bence iki tane ekran kartı desteklemesi çok güzel, ilk önce bir tane sonra ikincisini kullanırsın.
6600gt de agp olsun pcie olsun farketmez eğer ekran kartina overclock yapmayi düşünmüyorsan farketmez. Bence ekran kartında overclock çokda önemli değil( istisnalar kayideyi bozmaz, ör: 9550ge), fazla performans artışı sağlamıyor yani, eğer 3dmark puanı değilde oyundaki hız senin için önemli ise, marka fark etmez. Hızlar her zaman standarttır

Bir ikincisi madem overclock yapacaksın kesinlikle ddr1 alacağın için ddr400 yetmeceyecek sana. Eğer ciddi overclock yapmay istiyorsan, ki bu durumda aldığın işlemcinin oc konusunda bir canavar olduğu bütün testlerde görülmüştür, iyide ram almalısın.
iki şansın var ramde( bu ramler default hizda ddr400 gibi çalışırlar, ancak oc ile ddr533 gibi hızlara erişirsin

1. a data ramler, ddr533 gibi, adres http://forum.pclabs.gen.tr/index.php?showtopic=38317
2 eğer para önemli değil diyorsanda ocz yada corsair marka ddr533 gibi ramler. adres http://www.dijitalcenter.com/asp ... ID=TWINX1024-4400PT, tabi bunlar cidden çok pahali ramler, bence a-data yeter sana.

Bunun üstünde ciddi olarak 12v yi iyi veren bir power supply almalisin, bu konuda tt ve FSP yetersin, çünkü iyi overclock yapacaksın bunu içinde zalman, tagan yada ocz marka sp almalısın. OCZ yi burada bulamayacağın için ya zalman yada tagan alman senin için iyi olur. Adres http://www.dijitalcenter.com/asp/listgroup.asp?Group_ID=aabm

Eee bu kadar oc oc oc dedik, iyide bir cpu cooler almalısın. Alabileceğin markalar zalman, coolermaster, thermaltake.
Bu aralar thermaltake in şu fani çok tutuluyor. xp120, adres

Kasa senin bileceğin iş ancak iyi bir hava giriş vede çıkışı olan thermaltake kasa alabilirsin. Power supplyi da ayrı olarak almak zorunda olduğun için, bence thermaltake yada coolermaster alman iyi olur.

Eğer kafanda takılan soruların varsa, sonra buraya yazarsın.

jaina
28-01-2005, 20:54   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

anakartın ekran kartı ile aynı marka olması diye bir şey yoktur. Çünkü sapphire yada his diye bir anakart ben daha duymadım, o yüzden hiçbirşey farketmez.

GburakS
11-02-2005, 16:25   |  #7  
Yıllanmış Üye
145 mesaj

arkasaşlar ankaradaki gigatek istanbula ürün göndermiyo dimi yani buradan siparaiş verip kargoyl falan????

jaina
11-02-2005, 22:13   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Evet, kargo ile alabilirsin.
Arada istanbulada uğrayan bir kaç kargo var....[:]