hangi dizüstü lütfen yardım:)

ocean_of_anka1
20-01-2007, 14:01   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
144 mesaj

arkadaşlar arkadaşıma max 2200ytl limitli bi diz üstü alacağız ama marka model araştırmam sırasında danıştığım bilgisayarcılar kafa karıştırıyo, karışıklık özellikleri konusunda değil. kafa karıştıran noktalar: asus tan fayda görmezmisim her ürünü sorunluymuş, fujitsu siemens in dvd-rwleri sorunluymuş, msı'ın bazen mouse si tamammen kilitleniyomuş gibi farklı şeyler duydum. o kadar para verildikten sonrada dizüstünü teknik servislerle haşır neşir etmek istemiyorum. aşağıda bilgisayarcı önerileriyle kafam karışmadan önce olabilir diye düşündüğüm 2 model var bu modellerde yukarda sözünü ettiğim gibi sorunlar  veya benzeri problemleri yaşarmıyım?. bu arada 2 model arasında belirgin fark işlemcileri
msı model amd turion 64 x2 1,8ghz iken fujitsu modeli intel dou core 2 1,8ghz kullanıyo intelin daha üztün olduğunu duyuyorum. amdnin bu işlemcisi intelinkine göre nekadar geri kalır.?
ilgili linkler:
msı megabook m675 amd turion

fjitsu siemens

teşekkürler yardımlarınız için:

can_n01
20-01-2007, 14:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
347 mesaj

Core duo almani oneririrm Cunku coreduo herzaman icin ondedir .Amd ile karsilastirdiginda belli bir performans farkini gorebilirisin.Ikiside cift cekirdek olmasina karsin coreduo daha iyi performans saglar sana

s.ergul1977
20-01-2007, 15:45   |  #3  
Üye
94 mesaj
can_n01
Core duo almani oneririrm Cunku coreduo herzaman icin ondedir .Amd ile karsilastirdiginda belli bir performans farkini gorebilirisin.Ikiside cift cekirdek olmasina karsin coreduo daha iyi performans saglar
Arkadaşın dediğine katılıyorum.İş yerinde ben Dell ınspıren kullanıyorum çok memnunum.512 ram geliyor ama biz alırken 1gb taktırdık Tüm Ğır işlemlerimize ve nortona rağmen tıkır tıkır çalışıyor Şiddetle tavsiyem olur....

onuru_gs
20-01-2007, 16:00   |  #4  
Üye
78 mesaj

benimde onerım core duo yonunde cunku core duo lar son teknolojı suanda amd den onde

seyyah666
21-01-2007, 06:47   |  #5  
Üye
86 mesaj

mutlaka core 2 duo T7200 veya T7400 almalısın çünli onlar 64 bit diğerleri 32 bit buda ilerde vista yüklemek istersen çalıştırmayacağı anlamına geliyo mutlaka visata istiyorsan ilerde 1gb ddr ram olmalı bence hp veya toshiba almalısın datron da alabilirsin ama fjitsu siemens alma kalitesiz bence dizüstü bilgisayarı vista çıkınca alman daha mantıklı çünki firmalar elinden çıkartmak isteyecekleri xpy üklü notbooklarda indirime gideceklerdir şubat ın ortalarında veya sonunda alman senin için daha hesaplı olur ve aynı paraya daha iyi bir notbook alırsın acele etme

calledman
29-01-2007, 13:29   |  #6  
Üye
81 mesaj

Arkadaşlar merhaba,
Şu günlerde xp yüklü dizüstü almak pek makul değil..Biraz beklemekte yarar var.Birde Servis ve yedek parça olayını es geçmeyelim lütfen.Servis olayında Toshiba çok yavaş ve pahalı..Datron bu konuda baya başarılıymış duyduğuma göre..
Amd turion işlemciler fena değiller bence Core2duoya bakınca herzamanki gibi daha hesaplılar..En iyisi bekleyelim...Mevla neler gösterecek ....

Son Düzenleme: calledman ~ 29 Ocak 2007 13:33
barisaydiner
29-01-2007, 16:22   |  #7  
Yıllanmış Üye
486 mesaj

hp pavillion larında gayet güzel modelleri var ve servisi de ii aynı zamanda hp de vistaya geçiş ücretsiz.

sakko3
29-01-2007, 22:16   |  #8  
Üye
62 mesaj
calledman
Arkadaşlar merhaba,
Şu günlerde xp yüklü dizüstü almak pek makul değil..Biraz beklemekte yarar var.Birde Servis ve yedek parça olayını es geçmeyelim lütfen.Servis olayında Toshiba çok yavaş ve pahalı..Datron bu konuda baya başarılıymış duyduğuma göre..
Amd turion işlemciler fena değiller bence Core2duoya bakınca herzamanki gibi daha hesaplılar..En iyisi bekleyelim...Mevla neler gösterecek ....
Dostum benim datron cxa notebook um var(suan hala kullanıyorum).Zamanında servis konusunda problem yasamıstım.Biraz sanssızım :) Ama genelde datronlar saglam ;) alanda memnun....

calledman
30-01-2007, 04:41   |  #9  
Üye
81 mesaj
sakko3
calledman
Arkadaşlar merhaba,
Dostum benim datron cxa notebook um var(suan hala kullanıyorum).Zamanında servis konusunda problem yasamıstım.Biraz sanssızım :) Ama genelde datronlar saglam ;) alanda memnun....
Yaşadığın problemi buraya detaylı yazarsan yeni notebook alacak arkadaşlara yol göstermesi açısından iyi olur..
Mesela ben Toshibayla şu sorunu yaşadım:
1-Arıza tespiti 15 gün sürdü.
2-Yedek parça maliyeti çok fazla..Aynı anakartı dışardan yarı fiyatına temin edebiliyorsunuz..hesap edin fiyatları..
kolay gelsin

VAIOCU
01-02-2007, 15:40   |  #10  
Taze Üye
4 mesaj

arkadaşlar ben sony vaio aldım uzun araştırmalardan sonra fe770g modelini çok araştırdım piyasayı ve en makul ve tasarımı sony vaio'da buldum.piyasa araştırmalarımda en iyi fiyati www.istanbulbilisim.com.tr adresli sitede buldum.Firma ile irtibata geçtim ve iyide bir indirim yaptılar.şimdi çok sağlam bir şekilde kullanıyorum ve arıza çıkmadı.zaten her aradıgımda teknik servisindende yardım ediyolar.ne mutlu sony vaiocuyum diyene........

Kartaca
07-02-2007, 17:18   |  #11  
Taze Üye
13 mesaj

Core 2 Duo 2.0 Ghz 4 MB Chace bellek
harika bir makina.