HANGİ KURS ASLINDA BÖLÜM BANA NE VERİR

HPQ-User
18-08-2008, 15:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

FATIH sormuş:
ÖNCELİKLE MERHABA
ASLINDA SORUM NE DONANIM NEDE YAZILIM
SALINDA SORUN SADECE BİLGİ ALMAK
HERKESİN BİLDİĞİ BİRÇOK SİSTEM VE YAZILIM KURSLARI VAR VE BUNLARIN MESLEKTE HİÇBİR TEÇRÜBE OLMAYAN BİR İNSANA KAZANDIRDIKLARI NELER OLABİLİR YANİ BENİM SORUM SİSİTEM VE YAZILIM KURSLARI HAKKINDA BANA KAZANDIRDIKLARI VE NE YAPABİLİRM KURSLAR BİTİNCE ONLARA SORSAK BİRÇOK ŞEY YAPABİLİRİZ AMA GERÇEKTENDE TARAFSIZ BİR YORUM İSTEDİĞİM İÇİN GÜVENİLİR BİR VE ÇİDDİ BİR FORUMA DANIŞMAK İSTEDİM
ŞİMDİDEN TŞK. EDERİM

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: 0
Sistem Özellikleri:
SİSTEM VE YAZILIM KURSLARI HAKKINDA BİLGİ

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

inNteAcoME
18-08-2008, 16:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
677 mesaj

valla acıkcası pek bilgi sahibi deilim ancak şu yorumu yapmak zor olmasa gerek: bu tür kürsların temek amacı türküye için ciddi önem taşıyan serfitifa ları dagıtarak para kazanmagerisi kullanıcıya kalmış ister öğrenir ister öğrenmez. Bu yoruma karşı çıkanlar ola bilir bu benim kendi görüşüm mazur görün. kurs türü olarakta size bağlı yani muhasebeci isenin bilgisayarlı muhasebe kursları gibi kurslar mevcut ancak genel konuşmak gerrekirse ofis 7 kurslartını öneririm. word ,excel ,powerpoint ve outluk uygulamaları öğretiliyor. iyimi diye sorarsan tercih edeceğin yere bağlı.

AcuNeTiX
18-08-2008, 17:06   |  #3  
Yıllanmış Üye
354 mesaj

Kursların tek olumlu tarafı bitince sertifika vermeleri onun haricinde orda sana öğreteceklerini onlara ihtiyaç duymadan tek başına da öğrenebilirsin.Yani bişeyler öğrenmek için gideceksen boşuna para verme kendin öğren ama sertifikam olsun diyorsan o yönden iyi.Sertifika ile de örneğin tekniker arayan bir bilgisayarcıya gittiğinde sertifikanı gösterirsin tereddütsüz işe girersin.Ama sertifikan yoksa biraz zor.
Son olarak donanımdan ziyade yazılım kursuna gitmeni tavsiye ederim.Office ve Photoshop u öğrendikten sonra iş garanti.

eolos
18-08-2008, 19:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

kursların tabiki faydaları var özellikle sertifika veren kursların ben elimde olsa microsoftun tüm kurslarına katılmak isterim

LYDER
18-08-2008, 19:35   |  #5  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
733 mesaj

valla ben nasip olursa seneye bilge adama gitmeyi düsünüyorum sızın ıcınde onerebılırım kartlara 5 takstı erken kayıtta avantajlar bunun gıbı tabı sadece o değil öğrencilere indirimler vs. netrons yazılımda var ama bilge adamdan ıyı bır sekılde bıtırısenız microsoft desteklı sertifika veriyorlar benden sölemesı iyi forumlar

inNteAcoME
18-08-2008, 19:39   |  #6  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

arkadaş güzel söylemiş bilge adam iidir ancak heryerde var mı bilmiyorum

Mehmet-
18-08-2008, 20:00   |  #7  
Mehmet- avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,296 mesaj

Arkadaşların da dediği gibi gideceğiniz yerin eğitim kalitesi çok önemli. Bu kurs işine giren arkadaşların çoğunun birinci amacı insanlığa hizmet etmek olmadığı için birinci amacı tamamen paraya dönük olduğu için kurs seçimi önemli.
Tabi sizin istek ve gayretiniz de çok önemli. Hani bir laf vardır ya ; Herşey insanın kendisinde biter diye, işte bu hesap.
Bu son söze yazarken aklıma güzel bir hikaye geldi yersiz ama gene de sizinle paylaşacam;
Çocuk babasından dışarı çıkmak için izin ister fakat babası izin vermez. Bir süre sonra çocuk tekrar ısrar eder, bunun üzerine babası sinirlenerek eline aldığı dünya haritasını parçalayarak çocuğa verir ve; "Eğer bunu hatasız birleştirirsen izin verecem." der. Çocuk 1 saat sonra haritayı tamamlamış olarak gelir ve babası şaşırarak nasıl yaptığını sorar. Çocuk da; "Dünya haritasının arkasında insan resmi varmış ben de insan parçalarını birleştirerek dünyayı oluşturdum." der.

Bu arada hemen üst tarafta(sayfanın üstü) casper bilgisayar kursu mevcut. Kurs ücretsiz ve sonunda sertifika veriliyor. Ayrıntılı bilgi için üst taraftaki linki kullanın. Saygılar...

inNteAcoME
18-08-2008, 20:08   |  #8  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

microsoft onaylı olması bece daha önemli onuda casper ve arçelik gibi türk firmaları vermez geröi arçeliğin kursu var mı bilmiyorum ama:)

boensutre
13-12-2008, 01:48   |  #9  
Taze Üye
11 mesaj

Merhabalar Bilge Adam a kayıt oldum ve kendimden kaynaklanan sebeplerden dolayı kursa devam edemeyecegim. hakkımı başkasına devretmeyi düsünüyorum eger ilgilenenler varsa mail atıp benimle irtibata gecebilir.ayrıntılı bilgi linkte..

EnFeKSiYoN``
13-12-2008, 21:11   |  #10  
Üye
59 mesaj

haddim değil ama öncelikle lütfen forum kurallarını uyalım büyük yazmayınız ve türkçe yazmaya özen gösteriniz.