Hangi RAM'den Kaç Tane EKlemeliyim

hadromer
20-01-2016, 17:10   |  #1  
hadromer avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Masaüstü bilgisayarıma yeni ram almak istiyorum. Aşağıda bilgisayarımın özelliklerini ve CPU-z adlı programın ekran görüntüsünü ekliyorum. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var. " Bilgisayarıma mikroskop bağlı,mikroskop yazılımı da sistemimi zorluyor. " sistemimi hızlandırmak adına nasıl bi RAM önerirsiniz veya hızlandırmak için başka neler yapmalıyım. Teşekkürler.

Kerem Kurtuluş
22-01-2016, 20:46   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
31 mesaj

Selam Kardeşim,

Sisteminizin öncelikle kesinlikle ram e ihtiyacı var günümüzde normal ve rahat kullanım için bile en az 4gb ram olması, oyun , özel programlar vs kullananlar içinde en ideal 8gb olması öneriliyor bencede haklılar. işlemcinin 1333 mhz bellek aralığı olduğundan herhangi bir 2gb ddr 3 ram alman yeterli olur. özellikli birşey taksanda sana muhteşem bir artı sağlamıcaktır. tabi bütçenize göre 8 yapmanız kullandığınız program resim video görüntü vs aktaran birşey olduğunu varsayarak konuşuyorum daha da sağlıklı olucaktır. ama kardeşim bunlardan da öte pc de ssd takılımı bilmiyorum ama ssd harddisk takman işletim sistemini ve o bahsettiğin programı uçurucaktır.,
   kısacası pc ye yapacağın en iyi güncelleme bilgisayarına ssd harddisk takmak ve rami yükseltmek.