Hangi uygulama cebinize ne yapıyor?

CHIP Online
27-06-2011, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android'li cebinize kurduğunuz uygulamalar telefonunuza neler yapıyor? Bu minik uygulama ile öğrenin

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/hang ... -yapiyor_27540.html


Resimlerle: Kurulumsuz ve ücretsiz 25 uygulama!

Akıllı telefonlardaki uygulamalarınızın sisteminiz ve gizliliğiniz için ne kadar tehlike içeridiğini merak ediyorsanız size PermissionDog'u önerelim. PermissionDog, Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlardaki yüklü uygulamaların erişim izinlerini kontrol ederek, ne kadar riskli olduklarını gözler önüne seriyor.

Tek bir görüntüde tüm uygulamaların izinlerini gösteren PermissionDog sayesinde, hangi uygulamaların tehlikeli olduğunu rahatça anlayabiliyorsunuz. Gerçek zamanlı olarak hangi uygulamaların telefonunuzun hangi bölümlerine giriş yaptığını da görebileceğiniz uygulamanın bazı sakıncaları da bulunuyor. Örneğin; PermissionDog, Google Voice uygulamasına 5 üzerinden 4.6 tehlike puanı veriyor. Google Voice'ın arama yapabilmesi ya da SMS gönderebilmesi onu PermissionDog'un gözünde riskli bir uygulama yapıyor.

Yine de küçük hataları dışında PermissionDog güvenliğine önem veren her Android kullanıcısının telefonunda bulundurmak isteyebileceği bir uygulama.

XDA Developers'dan weakwire tarafından geliştirilen bu uygulama hakkında fazlasını öğrenmek ve uygulamayı indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz...

Tüm konu: Hangi uygulama cebinize ne yapıyor?

Resimlerle: Kurulumsuz ve ücretsiz 25 uygulama!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu uygulamayı nasıl buldunuz?

endlessnight
27-06-2011, 17:38   |  #2  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

Vay be neler oluyormuş.