Hangi Windows 7 Sürümü ? Kararsızmısınız Buyrun.

AyPrensii
16-03-2012, 17:29   |  #1  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
747 mesaj

Daha Önce Verilmiş İse Çok Özür Tamamen Alıntıdır İncelemenizi Tavsiye Ederim. Teşekkürler.....  Ayrıca Göründüğü Gibi Pro.Ult.Ent. Sürümleri Hariç Diğer Sürümler Çift Çekirdek İşlemciyi Desteklemiyormuş Ne Kadar Doğru Bilemiyorum : )

Microsoft Resmi Sitesinden Alıntı ; Çok çekirdekli işlemcileri (CPU) olan bilgisayarlar:
Ticari sunucular, iş istasyonları ve diğer birinci sınıf bilgisayarlar birden çok fiziksel işlemciye sahip olabilir. Windows 7 Professional, Enterprise ve Ultimate sürümleri iki fiziksel işlemciye izin vererek bu bilgisayarlarda en yüksek performansı sağlar. Windows 7Starter, Home Basic ve Home Premium yalnızca bir fiziksel işlemci kabul edebilir.

Son Düzenleme: AyPrensii ~ 10 Nisan 2012 21:52
Joker65
16-03-2012, 17:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

ultimate en iyisi görünüyor

yunus07
16-03-2012, 23:10   |  #3  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
992 mesaj

Benim pc ye en uygun Home Premium gibi :D

Banned
17-03-2012, 10:54   |  #4  
Banlandı
235 mesaj

benim pc Home Premium gaye iyi kardeş startes yada basic alma da ne alırsan al

yunus07
17-03-2012, 18:09   |  #5  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
992 mesaj
Alıntı: mankenlady12345  
benim pc Home Premium gaye iyi kardeş startes yada basic alma da ne alırsan
bilgasayarımda visya home basic vardı.Bi arada ultimate yükledim.Fakat belli bir süre sonra hantallaşıyor.Nedenini bilmiyorum

AyPrensii
19-03-2012, 11:05   |  #6  
AyPrensii avatarı
OP Yıllanmış Üye
747 mesaj
Alıntı: yunus07  
bilgasayarımda visya home basic vardı.Bi arada ultimate yükledim.Fakat belli bir süre sonra hantallaşıyor.Nedenini
PC Özelliklerin Nedir Yazabilirmisin ?_

mustafa2116
19-03-2012, 18:08   |  #7  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: yunus07  
bilgasayarımda visya home basic vardı.Bi arada ultimate yükledim.Fakat belli bir süre sonra hantallaşıyor.Nedenini
Vista belli bir süre sonra hatallaşmıyor  Yapılan uygulama öncelikleri hantal yapıyor.

Örneğin Her türlü uygulamayı başlangıca yerleştirirseniz işletim sistemi bunlara öncelik  veriyor oysaki Bilmem ne uygulamasını 1 kere kullandınız bir daha lazım bile değil ama siz kurarken buna dikkat etmediğinizden bilgisayar bunun öncelikli hafızaya alıyor.

Vista işletim sisteminin en iyi özelliği kullanılan  uygulamaya göre hız yapmasıdır.
Bir uygulamayı çok fazla kullanıyorsanız  vista o uygulamanın  büyük boyutlu  yapılarını belli oranda hafızaya alıyor ve hazırda bekletiyor.

Şimdi bunu birde ilk kurulumda düşünün program size bişi sormuyor ve kurun gitsin :)
Tools programları  tamamen bu tür  yapıdadarı ve işletim sistemini hantallaştırmayı bırak tembelleştirir.

Eğer bir tools istiyorsanız bunu html ile kendiniz yapın JSP -css - html5 gibi ayrıntılardan uzak kalır ve istediğinizede ulaşrısınız.

Tools programları Sadece tarayıcıya eklenmiyor EXPLORER uygulamasınada ekleniyor ve explorer açılışları  öncelik nedeniyle hantallaşıyor.

5 senedir Vİsta kullanıyorum ve tek kasılma yapan yer HDD Düzenlemesinde  çünkü program tüm önceliği alıyor ve diski topluyor başkada kasıldığı yok..

Biraz düşünceli olun Açılışları hafifletmek yetmiyor kurarkende dikkatli olmak gerek...

yunus07
19-03-2012, 20:33   |  #8  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
992 mesaj
Alıntı: NoquitgamE  
PC Özelliklerin Nedir Yazabilirmisin ?
Marka / Model:Casper Neo 
İşletim Sistemi:Windows XP Proffessional (32-bit) 
İşlemci:Intel Pentium Dual Core E5200 III Xeon işlemci
 Anakart:MSI G31M3-L V2 MATX. 
Ekran Kartı:AMD (ATI) Radeon HD3450
Ram:3 GB
Sistem bu Hantallaşma için vistayı örnek göstermedim dikkat ettiyseniz.W7 Ultimate de oluyor bu.İlk başlarda fişek gibi hiç yavaşlama yok.bir yada 2 hafta sonra bakıyorm pc ye ctrl c,ctrl v gibi işlemlerde fena kasıyor.
Sistem kötü biliyorum ama formattan hemen sonra neden yavaş çalışmıyor da sonraki günlerde yavaşlıyor pc

Son Düzenleme: yunus07 ~ 19 Mart 2012 20:40
yunus07
19-03-2012, 20:37   |  #9  
yunus07 avatarı
Yıllanmış Üye
992 mesaj
Alıntı: mustafa2116  
Vista belli bir süre sonra hatallaşmıyor  Yapılan uygulama öncelikleri hantal yapıyor.

Örneğin Her türlü uygulamayı başlangıca yerleştirirseniz işletim sistemi bunlara öncelik  veriyor oysaki Bilmem ne uygulamasını 1 kere kullandınız bir daha lazım bile değil ama siz kurarken buna dikkat etmediğinizden bilgisayar bunun öncelikli hafızaya alıyor.

Vista işletim sisteminin en iyi özelliği kullanılan  uygulamaya göre hız yapmasıdır.
Bir uygulamayı çok fazla kullanıyorsanız  vista o uygulamanın  büyük boyutlu  yapılarını belli oranda hafızaya alıyor ve hazırda bekletiyor.

Şimdi bunu birde ilk kurulumda düşünün program size bişi sormuyor ve kurun gitsin :)
Tools programları  tamamen bu tür  yapıdadarı ve işletim sistemini hantallaştırmayı bırak tembelleştirir.

Eğer bir tools istiyorsanız bunu html ile kendiniz yapın JSP -css - html5 gibi ayrıntılardan uzak kalır ve istediğinizede ulaşrısınız.

Tools programları Sadece tarayıcıya eklenmiyor EXPLORER uygulamasınada ekleniyor ve explorer açılışları  öncelik nedeniyle hantallaşıyor.

5 senedir Vİsta kullanıyorum ve tek kasılma yapan yer HDD Düzenlemesinde  çünkü program tüm önceliği alıyor ve diski topluyor başkada kasıldığı yok..

Biraz düşünceli olun Açılışları hafifletmek yetmiyor kurarkende dikkatli olmak gerek...

Bilgi için sağolun :)
Programları pc ye düşünmeden yüklerim.yavaşlamanın sebebi bu olsa gerek..

Mustafa Arslan
14-04-2012, 18:34   |  #10  
Yıllanmış Üye
411 mesaj

eger ev pcsi icin kullanaksan home premium  laptop tarzinda kullanacaksan pro ya da benim gibi yapip hepsine pro.

surumler arasinda kararsiz kalmanizin nedeni iclerinde pek cok gereksisz ve kullanmayacagin ozellik var.gereksiz yere sistem kaynaklarini tuketecekler . senin oncelikli amacin en az sistem kaynaklarini harcayan hangisi onu bulmak olmali.