hangisi daha iyi canon- nikon?

mahirgs
28-03-2007, 23:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

selam arkadaşlar.canon a540 ile nikon coolpix L1 arasında kaldım bir türlü karar veremiyorum.sonuçta şöyle bi durum var nikon mu canon mu?

-COOLPİX L1, güçlü 38-190mm Zoom-Nikkor lens(35mm eşdeğeri) ile yakın portre veya geniş açı manzara çekimlerini yaparken size inanılmaz çekim özgürlüğü verir.Ayrıca küçük boyutlarda yüksek performans için tasarlanan CCD, bir bakışta farkedilebilecek berraklık için etkileyici 6.2 etkin megapiksele sahiptir. COOLPİX L1 geniş, parlak, kolay görüş açılı LCD monitörü ile kolay çekim ve sonuçları izleme olanağı verir.

-Optik Teknoloji
PowerShot A540'ın 4x optik zoom lensi (35mm eşdeğeri: 35 - 140mm); doğru ve keskin görüntü üretiminde mükemmel sonuçlar yaratıyor.PowerShot A540 10x optik zoom'a ulaşılabiliyor. Bunun dışında yakın çekim objektiflerle detaylı makro çekimler yapmak da mümkün.
Yaratıcılığınız İçin Tasarlandı
PowerShot A540 çekim moduyla yaratıcılığın sınırlarını zorluyor. Özel sahne modları İç Mekân, Kumsal ve Kar gibi zor ışık koşullarında çekim yapmanıza yardımcı oluyor. Yaratıcılığınızı daha fazla kullanmak istiyorsanız, Renk Atama ve Renk Değiştirme modlarını fotoğraf ve video kayıtları üzerinde, bilgisayara bağlanmaya gerek kalmadan deneyebilirsiniz.
PowerShot A540 , 1GB hafıza kartına 30kare/saniye sürekli ve sesli VGA video kaydı yapılabiliyor. Hızlı hareket eden sekansları yakalamak ve bunları yavaş çekim oynatarak analiz etmek isteyen kullanıcılar için 60kare/sn QVGA modu da mevcut. Kompakt modda ise bir defada 3 dakikaya kadar, düşük çözünürlükte video kayıt yapılabiliyor. Özellikle çektikleri kayıtları e-posta aracılığıyla paylaşmak isteyenler için kompakt video kayıt modu ideal.
Yeni Geniş Ekran Kayıt modu (2816 x 1584 piksel) fotoğrafların 16:9 formatına çekilebilmesini sağlıyor ve böylece çekilen fotoğraflar geniş ekran televizyonlarda rahatlıkla izlenebiliyor veya SELPHY CP serisi kompakt yazıcılardan geniş formatta (10 x 20cm) baskılar alınabiliyor.
Düşük Işık Koşullarında Çekim
Dijital kompakt fotoğraf makineleri genelde iç mekân çekimlerinde, partilerde ve düşük ışık koşullarının bulunduğu ortamlarda kullanılır. Yeni eklenen ISO 800 özelliği flaşsız iç mekân çekimlerinde görüntü bulanıklığını ortadan kaldırıyor.
Mükemmel Fotoğraf Baskıları
Tüm modellerde PictBridge uyumlu yazıcılardan direkt baskı alabilme özelliği bulunuyor. SELPHY CP serisi foto yazıcılarla hem vesikalık baskı, hem de video baskısı almak mümkün. Kamera üzerindeki Baskı/Paylaşım tuşuyla tek bir dokunuşla baskı alınabiliyor.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 08 Nisan 2007 18:49
C@BİR
28-04-2007, 16:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
186 mesaj

biri mercedes birisi bmw.ama ben nikon derim.vede nikon aldım.

Berk Ergin
05-05-2007, 02:05   |  #3  
Yeni Üye
28 mesaj

Her ikisi de fotoğraf dünyasının en iyi iki markası. Her ikisi de aynı ve yeterli çözünürlükte, aynı sensör boyutuna ve tipine sahip. Canon 800 ISO ile karanlık ortamlarda daha iddialı çekim vaat ediyor ve manuel netlemeye sahip olması bir artı. Makro çekimlerde ise 1 cm farkla Nikon önde. Diyafram ve enstantane ayarlarında Canon daha becerikli (ama çok ciddi bir fark yok) fakat diyafram ve enstantane öncelikli çekim modlarını barındırması Canon'a yine artı sağlıyor. Tıpkı video çekim fps'lerinde olduğu gibi. Nikon ise LCD'si daha parlak ve makine daha hafif.
Canon, Nikon'a göre fiyat avantajına sahip.
Sonuçlar ortada, karar sizin...

xercan
15-05-2007, 09:43   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj

- Bende Nikon Coolpix L3 modeli var, 5 megapixelli, iyiki bunu almışım, gayet memnunum, 1 GB sandisk kart ve çantası yanında hediye olarak 398 YTL ye almıştım, piyasada bu fiyata daha yüksek çözünürlüklü cihazlar var ama Nikon kadar kaliteli lens kullanmıyor. yalnız menüleri ingilizce, L1 Türkçe mi bilmiyorum, benim için sorun değil, kullanan birisi olarak Nikon'u öneririm...

benersince
19-05-2007, 09:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

hangisinin isosu daha yüksekse onu almalısın arkadaşım

trapoli
28-05-2007, 20:46   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

ben nikon L6 modelini aldım şimdilik kullanmasını pek bilmiyorum ancak bir sorunum var makinyla birlikte verilen şarj cihazı ve piller çok kalitesiz 10 dk video çekiminde piller bitiyor tavsiye edebileceğiniz bir marka varmı teşekürler