HARD DİSK BÖLME ve GARANTİ KAPSAMI !

sergio91
25-09-2011, 15:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
38 mesaj

slm arkadaşlar dün  yeni bi laptop aldım  fakat hard disk pek de kullanışlı bölünmemiş. sistem yüklü olan  kısım 650 gb fakat diger kısım 30 gb  . daha kullanışlı olması için hard disk i bölmek istiorum . ancak bi konuda süphem oldu . hard diski böldügüm takdir de garanti kapsamından çıkar mı.  bide bunda gizli kısım falan diye bi mesele . var formata atıp böldükten sonra o kısım silinir mi ve  onun silinmesi garanti kapsamından çıkarır  mı . şimdiden tşk.

GRaNZaT
25-09-2011, 15:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,234 mesaj

Harddisk bölme, format atma vs işlemleri, garanti kapsamını etkilemez, garantiden çıkarmaz.

sergio91
26-09-2011, 23:08   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
38 mesaj

yani ben de öyle düşünüyodum da bi arkadaş yeni laptoplarda böyle bi uygulama var dedi o yüzden aklıma takıldı.

Kapalı Hesap (172709)
26-09-2011, 23:46   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: sergio91  
slm arkadaşlar dün  yeni bi laptop aldım  fakat hard disk pek de kullanışlı bölünmemiş. sistem yüklü olan  kısım 650 gb fakat diger kısım 30 gb  . daha kullanışlı olması için hard disk i bölmek istiorum . ancak bi konuda süphem oldu . hard diski böldügüm takdir de garanti kapsamından çıkar mı.  bide bunda gizli kısım falan diye bi mesele . var formata atıp böldükten sonra o kısım silinir mi ve  onun silinmesi garanti kapsamından çıkarır  mı . şimdiden tşk.
şimdi benim masa üstü bilgisayarda markalıydı format atacağın zama gizli kısımı gider
şöyle eyer formatı başka bir dvd ile c bölümüne atarsan gider ben öyle yaptım c blömüne formatladım
recovery yani gizli kısımıda sildim eyer silmek istemiyorsan formatı herzaman recovery yani gizli kısımla
yap garanti olayına gelince sorun etmedim işletim sistemimi kurdum üretici sayfasındanda sürücülerimi yedeklemiştim kısacası sorunsuzca format atıyorum harddiskini böle formatınıda gizli kısımdan yap sorun olmaz.