hard dısk sorunu

HPQ-User
14-03-2008, 00:06   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mkafilm sormuş:
merhaba  wındows.old adında bır klasor varmı demıstınız baktım ama acınde bır sey yok bos baska ne yapabılırım bılgılerımı kurtarmak ıcın

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
core duo 2 2.4 256 mb atı hd 2600 3 gb ram ddr 800

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

Banned
14-03-2008, 00:56   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

eğer vista wndows.old klasörüne dosyalarınızı yedeklemediyse demekki silinmiş.
Çözüm:

1.Eğer d diskine gerçekten taşımış iseniz üzerine yeni hiçbeir bilgi kaydetmeyin
2. her ihtimale karşı c diskinede veri kaydetmeyin. Kaydedeceğiniz her yeni veri bilgilerinizin kurtarılacacak kısmını azaltacaktır.

Kendi bilgisayarınızda yapın derdim lakin ontrak easyrecovery programı vista ile uyumlu değil.

3. hhd nizi söküp başka pc ye ikincil disk olarak takın (pc de xp işletim sistemi olsun)
4. ontrak easyrecovery programını indirip pc ye kurun. programı çalıştırıp öncelikle d kendi hdd nizdeki d diskinizi format recovery yada advanced recover seçeneğinden taratın. rogram silinmiş bütün dosyalarınızı blacaktır. Bunlardan hiç bazulmamış (üzerine yeni bilgi yazılmamış olanları silinmeden öncei konum hal ve adlarıyla içerisinde bozulmuş dosya olanları log file başlığı altında bulacaktır bu dosyayı iyice tarayarak içerisinden kayıp dosyalarınızı bulabilirsiniz bulduğunuz kurtarılması için işaretleyin. Tarama bitip dosya kayıt işlemine geçince kayıt yeri olarak mutlaka başka disk seçin.Kurtarmayı başlatın. Yinede her ihtimale jkarşı c diskinizide taratıp aynı işlemleri yapın.Program üzerine yeni veri kaydedilmeği sürece dosyaları kayıpsız hatasız ve ssorunsuz kurtarmaktadır. Sonuçta vista ilk kurulumdan sonra 8 gb kadar alan haradığı için bilgilerinizi +/- maximum 5-6 gb kayıpla sorunsuz kurtarabilirsiniz. (aynı şeklide format esnasın yanlışlıkla biçimlendirdiğim d diskimdeki 70 gb lık dosyalarımı sorunsuz kurtardı ve kullanmaktayım).
  Bunun haricinde data recovery firmaları kurtarma yapmaktalar onlarında ücretleri 500$ başlamakta.
Sorularınız olursa buralardayız.