Hard Disk USB olarak görunüyor

holy_smoke
14-08-2008, 17:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Arkadaslar herkese merhabalar.Bilgisayara yeni bir hard disk aldım ve işletim sistemini buna kurdum.eski 80 GBlık olanıda diger sata yuvasına bagladım.2 diskte calısıyor fakat bilgisayarı actıgımda onları usb bir aygıtmıs gibi goruyorum.Baslat menusu cubugunda saatin yanında donanımı guvenle kaldır secenegi hep mevcut ve ordan 2 diskte gorunuyor.bu durumu nasıl düzeltebilirim?birde eski harddisk 2 bölüm halindeydi ve oturum sifresi vardı.su anda c surucusundeki dosyalarımı alamıyorum.erisilemez falan diyor.bunun icin bir cozum yolu onerebilirmisiniz?
simdiden cok tesekkur ederim.

HİPNOZUM
14-08-2008, 17:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

dier eski 80 gb olanını jumper ayarlarından masterse slave, slaveyse master olarak ata ..... hardskin arkasında : : : : şöyle bi işaret var  ortasına takılı siyah küçük bi tırnak olması lazım onu en başa tak  (güç kaplusuna bitişik) dene bu şekilde

holy_smoke
14-08-2008, 17:28   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

cevabın icin cok sagol fakat master slave ayarlarında herhangi bir problem yok zaten her iki diskte SATA.Sadece disklerin neden usb bir aygıtmıs gibi gorundugunu anlayamadım yoksa her iki dsikte calısıyor ve kullanabiliyorum.bu arada 80 gb olanın c surucusundeki dosyalara erisebilmek icin F8 ile guvenli modda baslatıp Admin olarak giriş yaptıgımda da erisemedim.

HİPNOZUM
14-08-2008, 17:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

iki diskide sata olarak kullanamazsın benim bildigim çünki bendede aynı sorun olmuştu jumper ayarlarından gördü hardiski

holy_smoke
14-08-2008, 19:34   |  #5  
OP Taze Üye
18 mesaj

su anda 2 diskide kullanabiliyorum.master slave ayarı yapmamıstım direk calıstı.fakat anlamadıgım nokta neden onları baslat menusunde saatin yanında "donanımı güvenle kaldır" seceneginde gorebiliyor olmam.normalde usb aygıtları o sekilde goruyor diye biliyordum ben.birde eski diskimdeki dosyaları alamıyorum.erisim engellendi diyor.sanırım koymus oldugum oturum acma sifresinden kaynaklanıyor.fakat F8 ile guvenli modda actıgımda da c surucusunun icindeki masaustunde bulunan dosyalarıma erisemiyorum.guvenli mod dısında baska bir fikri olan varmı acaba?