HardDisk'im bozuldu!Yardım!

HPQ-User
03-02-2011, 11:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

BekoDarK sormuş:
Yaklaşık 1 ay önce (Diğer bilgisayarımda) format atayım dedim..
Formatı ben en az kendime ve arkadaşlarıma en az 20 kere attım...
Fakat bu sefer benim bilgisayarda bi sorun çıktı format güzel geçti Windows XP Pro SP2  sorunsuz bir şekilde atıldı fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda "İşletim sistemi hatası" uyarısı aldım yine attım XP sonra yine aynı hata bu sefer Windows 7 Starter attım bu seferde aynı şey çıktı tekrar XP attım :D sonra bu seferde sadece açılış ekranı geliyor yani şu:

"Asus

Burada resim
                         Burada markası yazıyodu"

anlatmak istediğim bilgisayarı başlattığımda nası Casper'da Foxconn ekranı geliyor sonra windowsa geçiyor bende onu diyorum.....İşte oradan başka yere geçmiyor...
Sonra bilgisayarcıya götürdüm HardDisk bozuk dedi...Önümde orada o asus falan yazan yerde başlangıçta [Delete] tuşuna bastı Bios'tan farklı bişey çıktı sol üstte Amerikan resmi falan vardı aşşağıda yazılar yazıyordu 5-10 satır sonra duruyodu HardDisk bozuk demi napçam çok önemli bilgiler var onları kurtarmam lazım lütfen yardım edin...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2 GB Ram, 512 Mb ATI Ekran kartı, Intel Core 2 Dou işlemcili,
512 GB HardDisk (ama öldü galiba? :D)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 AskTbMP3R7/3.9.1.14019 Firefox/3.6.13 GTB7.1 (.NET CLR 3.5.30729)

ßekoDark
03-02-2011, 12:51   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Yardım eden yokmu?!?!

Son Düzenleme: ßekoDark ~ 03 Şubat 2011 13:05
doktormert
03-02-2011, 13:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

arkdaşım yeni bi tane düşük kapasiteli harddisk alıp onu bilgisayarına takıp işletim sistemini kurmayı dene. bozuk olan harddiskini de ikinci harddisk olarak bağla makineye. BELKİ sistemin açıldıktan sonra ikinci harddiskinden bazı verileri kurtarabilirsin. veya belirli ücret karşılığında harddisk kurtarma laboratuvarları var onlardan yardım alabilirsin.

ßekoDark
03-02-2011, 14:49   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Yani HardDisk bozuk demi başka bir şeyde sorun yok demi?

mancukya
03-02-2011, 23:19   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Hardisk bozuk olsa kurma esnasinda bu belli olur
Adam seni kekliyor ayrica 20 kere format aman falan hiakye bir seyi bildigin falan yok adamda bunu anlamis seni kerizliyor.
Adam tusa basip bios ekranini gecirmeyi akile diyorda sen akil edemedinmi ?
Sana söyleyim ne oldugunu biosda sorun var muhtemelen pili bitti ve sorun cikartiyor ilk olarak bios pilini degistir sonrasinda makine icinde kablolari kontrel et takilmi diye ve yeniden format atmaya calis hard diskden sorun ise sana zaten kurma esnasinda bir disk bulunamadi vs vs yazacaktir
Son olarakta bios ayarlarina girmeyi boot menu secmeyi ögrenmek icin göözünüa cipda bakmayi akil et bir tusa basin yazar

Son Düzenleme: mancukya ~ 03 Şubat 2011 23:21