Harddisk Problemi

ozguraygun
25-04-2009, 23:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhaba,

İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Amd 64bit 4400+ x2 İşlemci
2gb Ddr 2 Ocz Platinum Edition 800 mhz ram
17" Samsung TFT
250gb sata harddisk ( Sistemin kurulu olduğu disk )

2 gün öncesine kadar herşey normal idi, bilgisayarımda 3 harddisk bulunuyor

1 -250gb sata harddisk ( Western dijital ) bunda işletim sistemi kurulu

2 -1Terabyte Western Dijital sata harddisk ( Arşiv ( oyun film müzik video ) )

3 -500gb samsung sata harddisk ( önemli döküman video evrak belgeler vesaire içeriyor )

Sorun 3cü harddiskimde.bilgisayarımı her zamanki gibi sabah saatlerinde açtım ve 3cü harddiskimden sesler gelmeye başladı ( evet bunu denedim ve onayladım sorun 3cü harddiskte ) tak tak gibi sesler geldi biraz,sonra kesildi sistem 10 15 dakikada açıldı.Ve bilgisayar diski görmedi.Kapatıp açtım bu sefer 3 4 kere tak tak diye ses çıktı sonra sistem 5 dakika gibi bir sürede açıldı ve sistem diski gördü,bende geçiçi bir sorundur dedim üzerinde durmadım arşivide yedeklemedim.( Normalde haftada bir yedek alırdım ama bu aralar çok yoğun olarak çalışmaktayım )
Ve bugün harddisk 3 4 kere tak diye ses çıkartıyor gene sistem bazen açılıyor bazen açılmıyor ( açılsada 10 15 dakika ) bazen hızlanıyor ama hiçbir şekilde diski görmüyor.Tüm sataları çıkardım sadece bunu taktım gene olmadı farklı sata çıkışları denedim gene olmadı. Slave master değişikliği yaptım gene olmadı.Bios'da görmüypr.
3 yıllık garantisi var ve daha en fazla 7 8 ay oldu alalı.
İçindeki bilgiler benim için çok değerli.Çünkü çoğu bizzat elimle girdiğim bilgilerdi ( evet 500gb hep dolu idi )

Veri kurtarma firmaları ile görüştüm hep 400 $ arası fiyatlar söylediler.Garantiye göndersem ya yenisi gelecek ya parça değişecek ( kafa atma veya optik göz bozulma olabilir )
Eğer parça değişirse ve disklere zarar gelmemişse bir şekilde dosyalarıbende geri alabilirim ama işimi şansa bırakamam...

Bu arada,profesyonel anlamda bilgisayar bilgisine sahibim.Zaten yaptığım iş web tasarım yazılımve donanım üzerine. Ama işte terzi kendi söküğünü dikemiyor.

Çok acil yardımlarınıza ihtiyacım var...Şimdiden teşekkür ederim.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 26 Nisan 2009 00:14