Harddisk Sorunu

HPQ-User
12-11-2009, 13:02   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Acer sormuş:
Ben bilgisayarım 2008 de almıştım ama ne oldu bilmiyorum birden 80gb harddisk 1gb tan bile daha az oldu bazen 500mb bazen ise 1.5 gb oluyor kafam karıştı ben virüsten dir diye düşünüyorum çünkü bilgisayar bomboş aldığımda ne varsa onlar oda anca arkadaşında windows complete pc ile sistemini geri sar dedi bende internette araştırdım ama bilgisayarımda windows backup and restore center da
öyle birşey yok ne yapabileceğimi söylerseniz sevinirimm

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Acer Aspire 5315,80 gb hdd,intel celeron ,1 gb ram,Windows Vista Home Basıc Sp1

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-US) AppleWebKit/532.0 (KHTML, like Gecko) Chrome/3.0.195.27 Safari/532.0

OSMAN BAĞÇEVAN
12-11-2009, 19:23   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

arkadaşınız size sistem geri yükleme yapmanızı sölemiş..
Başlat/tüm programlar/donaltılar/sistem araçları/sistem geri yükleme
buradan ulaşabilirsiniz sistem geri yüklemeye

siz hard disk ile ram miktarınızı karıştırıyor olmayın ?
Bilgisayarıma girin ve disklerinizin özelliklerinden boş ve dolu kısımların bakın..İkinci bir disk var ise yine aynı şekilde onun da dolu ve boş kısımlarına bakın..
Bir hard disk de 80gb dan 1 gb a düşme gibi birşey yoktur..Hele ki kendi kendine olması imkansız..Siz bitlocker i şifrelemiş olabilirsiniz yada birşekilde doldurdunuz..Klasör seçeneklerinden , gizli klasör ve dosyaları göstermesi için onay verin ve tek tek dosyalarınızın boyutlarına bakın..Mutlaka dolu bir klasör vardır..

miiimar
14-11-2009, 21:39   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

bende verbatim harici harddisk vardı(sata). kablo girişinde sıkıntı oldu ve temas sağlanamadığı için açılmadı. benim masaüstü bilgisayarın harddisk.i de sata olduğu için kasayı açtım ve verbatimi açıp içinden harddisk.i çıkartarak kasaya 2. harddisk olarak taktım. ilk önce bios.ta harddisk görünmesine rağmen bilgisayarda görünmedi. daha sonrar denetim masasında biyerlerden harddisk bölümlerini buldum. orda c ve d bölümlerim isimliydi ama sonradan taktığım harddisk görünmesine rağmen isimsizdi. ben de sağ tıklayıp yeni isim verdim ve kısa sürede bilgisayarım altında göründü yeni bir bölüm olarak. ancak tıkladığımda biçimlendir dedi bana. harddisk.in içinde 500gb.lık veri var ve bunları kaybetmemek için biçimlendiremem. sorunu biçimlendirme harici içindeki dosyaları kurtarmak için ne yapmalıyım ?