harddisk sorunu

sercan007
30-08-2007, 20:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
251 mesaj

ben daha önce bi forum açmıştım harddiskimi tanıtamıyorum diye aslında biosta görünüyodu ama depolanabilir aygıt olarak duruyodu yani biri tıklasa direk kaldırılacak flash disk gibi bende bunun için yardım istemiştim ama olmadı ben bunun üzerine bilg. kapatıp harddiskin kablolarını bi çıkarıp taktım hani belki yeni donanım bulundu diye falan yeniden yüklenir ama bu seferde diskler geldide yine c-d aynen duruyo ama disk birleştirici yi çalıştıramıyorum ve ben bunun benim harddiski çıkarmamdan kayaklandığını düşünüyorum sizce sorun ne ama yine bios görüyor harddiskimi siz bana bu konuda yardım edebilirmisiniz bu harddikleri tanıtmak için cd falan varmıdır benim harddiskin modeli SAMSUNG HD160HJAğlıyor

stern
30-08-2007, 20:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

bilgisayrıma sağtıkla ve sonrasında yönete gel burda disk yönetimi vardırdiski burada görebiliyormusun görüyorsan burda bir ihtimal sürücü harfi atama ile ilgili sorun yaşıyor olabilirsin sağ tıkla yeni taktığın dsike ve sürücüharfi ata seçeneği ile herhangi bir harf atadıktan sonra tekrar kontrol edermisn

sercan007
30-08-2007, 21:24   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
251 mesaj

çok ilginç ama bilgisayarı sağ tıkladığımda yönet diye bişey yok sanmaki bilg. anlamıyo diye beceremiyo harbiden yok yönet gitmiş bilgisayarımı sağ tıklayınca değişik şeyler geliyo bende yenii gördüm şöyle şeyler var yönetin yerinde manage diye bişey var ağ sürücüsüne bağlan ağ sürücü bağlantısını kes var ama kes diyince a sürücüsü yok diyo noluyo anlamadım

orionnet
31-08-2007, 03:14   |  #4  
Yeni Üye
25 mesaj

hoca sen bilgisayarıma sağ tıklamıyorsun ag komşularıma sag tıklıyosun gibi geldi bana çünküğ o saydıkların ag komşularımın fonksiyonları ama manage olayı ag komşularımın değil ama yönet anlamına geliyor (özür ingilizce bilmediğinizi var sayıyorum)oradan bi deneyin olmadı www.orionnet.com.tr adresindeki iletişim bilgilerinden bana ulaşabilirsin karşılaşmadığımız arızalar için arge amaçlı olarak ücret almıyoruz yardım etmekten veya yardım etmenizden memnun oluruz

sercan007
31-08-2007, 11:54   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
251 mesaj

hayır çok eminim bilgisayarıma sağ tıklıyorum bende şimdi ağ komşularıma sağ tıkladım evet aynı sı ordada var üstelik güvenlii modda administratordada girdim ama yine aynı şeyler var ordada

lujiyano
31-08-2007, 15:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
251 mesaj

hiç bir şey olmaz aynısı bende de var depolama aygıtı olarak gözükür tasalanma kimse kaldıramaz onu

stern
31-08-2007, 17:55   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

sağ click menüsü için http://www.kellys-korner-xp.com/regs_edits/restoreproperties.reg

reg dosyasını denermisin

sercan007
31-08-2007, 23:44   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
251 mesaj

tamama sağ click sorunu bitti format attım