harddisk

HPQ-User
07-03-2008, 06:41   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

murat sormuş:
ben bilgisayarımda 2 adet 200 gb harddisk kullanıyorum.1 dvdrw birde cd rom var.ide çoklayıcı ile iki harddiski birden kullanıyordum.c:-d:-g:olarak adlandırılmıştı.hardiskin birini 20 gb ve 180 gb bölünmüş olarak diğerinide 200 gb olarak kullanıyordum.2 günü önce bilgisayarı açtığımda 200 gb bütün olan harddiskim açılmadı.içine giremiyorum g: işareti var ama açılmıyor.çift tıkladığımda içine giriyor hiç bir şey yok.sağ tıklayıp özelliklere baktığımda 0 bayt olarak görünüyor.biosta harddsik takılı gözüküyor. bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.ne yapmam gerek içinde önemli dosyalarım var.şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
gigabayt board cuv 4x
528 mb ram
skystar uydu kartı
usb a4 teck kamera
dvd rom
cd rw
flopyy
usb modem
nvidia ge forge6600 ekran kartı
intel p4 3.00 ghz işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Borga-x
07-03-2008, 09:43   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Kabloları bır kontrol edın.Mumkunse başka bır sısteme bağlayıp deneyın bunun dısında denetım masasından yonetımsel araçlara girin burdan disk yonetımıne gırdıgınızde HDD nasıl goruyor. Eger RAW olarak goruyorsa butun HDD uçmuş demektır. Format atmadan bilgileri kurtarmak için programlar mevcut ama cok zordur. Eger format atarsan stellar phoenix file recovery programını ındırıp HDD taratın.  bırcok bılgıyı kurtarabılırsınız. YAnlız bılgılerı kurtarırken bilgileri baska bır HDD'e aktarmalısınız. external bır HDD kullanmanızı yada 180GB'lık HDD kullanmanızı onerırım