Harddiskime erişemiyorum biçimlendirme istiyor !

erencem44
15-07-2012, 15:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Beyler dün bilgisayarı açarken mavi bir ekran geldi 10 saniye içinde taramayı geçebilirsiniz falan yazıyodu sonra bıraktım tarama devam etti sonra bilgisayar açıldığında d yerel diskimde bazı klasörler açılamaz hale geldi uyarı veriyordu açmaya çalışınca ama d yerel diskine erişebiliyor diğer dosyalara bakabiliyordum. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattım o erişemediğim dosyaların silindiğini gördüm ama şöyle bişey var d sürücüsüne girdiğimde klasörler silinmiş durumda ve 10 gb lık bir veri gözüküyor d'nin özelliklerine baktığımda 50 gb kullanılan alan gösteriyor yani benim erişemediğim silinmiş dosyalar hala yer kaplıyor d yerel diskinde. Neyse bugün bilgisayarı açtığımda ise şöyle bir sorun var d sürücüsüne tıkladığımda benden biçimlendirmemi istiyor. Sorunumu nasıl halledebilirim ? en fazla 2-3 gb lık bir veri kurtarmam gerekiyor.. ve son olarak şunuda söyleyeyim geçen sene yine aynı sorunla karsı karsıya kalmıstım ve o zmn bir arkadaş yardımcı olmustu önemli verileri kurtarmıştık ve yerel diske sonra bi programla biçimlendirme mi ne yapmıştı ama nasıl hangi programla kurtardık biçimlendirdik falan hiç hatırlamıyorum.

Son Düzenleme: erencem44 ~ 15 Temmuz 2012 15:37
ahmet_58
15-07-2012, 15:48   |  #2  
ahmet_58 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
646 mesaj

Merhaba arkadaşım herne olduysa hd çökmüş görünüyor trojen falan olabilir neyse önemli olan güzelce hd biçimlendirmen ve Handy Recovery 5 bu basit bir programdır verilerine geri getire bilirsin ama gb. yüksek verilerim var diyorsan biraz uzun sürsede file scavenger bunu kurabilirsin 250gb. verini bile geri getirebilirsin bunları bir dene derim...

erencem44
15-07-2012, 19:09   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle yardımcı olduğun için teşekkür ederim.Benim için önemli olan en fazla 1-2 gb var dediğin programı birazdan deniyeceğim. Dosyaları kurtardıktan sonra biçimlendirme için önereceğin bir program varmı çünkü denemedim ama sistemden biçimlendirme yapacağını sanmıyorum daha öncede bu sorun başıma gelmişti ve dosyaları kurtardıktan sonra özel bi programla biçimlendirmistim harddiskimi simdi unuttum o programı..

nsgnc
15-07-2012, 20:13   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
18 mesaj

Gizli dosyaları görebiliyor musun?