harddiskimin büyük bir bölümü yk oldu acil yrdm :(

ali_can
12-02-2010, 21:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba.  geçenlerde bilgisayarıma linux ubuntu işletim sistemini yükledim xp nin yanına.Harddiskim 160 gb ve bu sisteme 75 gb lik alan bıraktım. şimdi ne ubuntuya girebiliyorum nede o 75 gb lik alanı geri getirebiliyorum. format atarken o bölümü silmeye çalışıyorum ailemiyorum her şeyi denedim olmadı kafayı yiycem biri yardım etsin ne olur :(      

Anket
Conspirator
13-02-2010, 02:19   |  #2  
Conspirator avatarı
Yıllanmış Üye
479 mesaj

anket sorusu güzel ''a'' dedim :) ya ne bicim anket sorusu bu S:

ali_can
13-02-2010, 02:22   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

anlatamadım heralde kafayı yiyecem vallaha. kısacası harddiskimin 75 gb sini kullanamıyorum naapmam lazım.  bazı sitelerde harddiskini fabrika ayarlarına geri getir dediler maxtor diye bi program varmış düzelir dediler. bide size soruyum ddm. kimse cevap yazmıyo :(

amedun_ziya
31-07-2011, 02:08   |  #4  
amedun_ziya avatarı
Yıllanmış Üye
442 mesaj

biraz geç cevap oldu ama benimde başıma geldi:)
harddiski bilgisayardan söküp başka bir bilgisayara taktım
(bilgisayarın laptopsa harddiski laptopa takamazsın.masaüstü bilgisayara ,kasayı açıp ek başka bir harddisk takar gibi takmalısın ve harddiski taktıktan sonra,harddiski taktığın bilgisayarı yeniden başlatmalısın yoksa harddiski göremezsin.)
o bilgisayar üzerinde harddiskin bölümlerini silip format atıp tekrar esas bilgisayara takıp yeniden OS kurulumu yaptım. eğer harddiskte bilgi-belge foto v.s varsa formatlamak için taktığın bilgisayarda bunları başka bir hafıza kartı v.s ye çekebilirsin.
bu mesaj senin işine yararmı bilmem ama belki birilerinin işine yarar diye yazdım :)

Son Düzenleme: amedun_ziya ~ 01 Ağustos 2011 01:29
irfankeskin61
31-07-2011, 03:22   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,248 mesaj
Alıntı: amedun_ziya  
biraz geç cevap oldu ama benimde başıma geldi:)
harddiski bilgisayardan söküp başka bir bilgisayara taktım (harddiski taktıktan sonra,harddiski taktığın bilgisayarı yeniden başlatmazsan harddiski göremezsin) ve o bilgisayar üzerinde harddiskin bölümlerini silip format atıp tekrar esas bilgisayara takıp yeniden OS kurulumu yaptım. eğer harddiskte bilgi-belge foto v.s varsa formatlamak için taktığın bilgisayarda bunları başka bir hafıza kartı v.s ye çekebilirsin.
bu mesaj senin işine yararmı bilmem ama belki birilerinin işine yarar diye yazdım :)

Benimde başıma geldi çözüm bu

Son Düzenleme: irfankeskin61 ~ 31 Temmuz 2011 03:23
muhammedguler
31-07-2011, 14:46   |  #6  
muhammedguler avatarı
Yıllanmış Üye
539 mesaj

eger pc açılıyor ise ve sadece kayıp hafızayı almak istiyorsan yapman gereken 
denetim mesası\ yönetimsel araclar\ bilgisayar yönetimi \disk yönetimi 
acıyosun burda harddiskinde bulunan birimler gözükecektir ubuntunun kurulu oldugu oldugu bölümü sag tıklayıp biçimlendir ardından gene sag tıklayark sürücü harf ve yolu degiştire tıkla ve çıkan pencerede ekleye tıkla istediginharfi verdikten sonra bilgisayarıma disk bölümünün geldigini göreceksin 

umarım sorununu dogru anlamışımdır

progamer34
31-07-2011, 20:41   |  #7  
Yıllanmış Üye
174 mesaj

Adam subat 2010 da yazmış :D